Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi olarak yola çıkan, daha sonra genel hastaneye dönüşümü gerçekleştirilen Özel Palmiye, yenilediği Dermatoloji ve Güzellik Merkezi özellikle bakımlı olmak isteyen bayanların ilgi odağı haline geldi.

 

      Fiziki yapılanma ve dönüşümünü sürdüren Özel Palmiye Hastanesi’nde gerek estetik dekoru, gerekse tedavi amaçlı uygulamalarda kullanılan modern tıbbi cihazlarla donanımlı Dermatoloji ve Güzellik Merkezi konforlu bir ortamda hastalarına hizmet vermeye başladı.

 

      Dermatoloji ve Güzellik Merkezi Sorumlu Müdürü Özlem Kirmit yönetiminde Cildiye Uzmanı Doktor Onur Er ile yardımcı sağlık ekibi, beşinci katta özel dizayn edilen, yeni yerinde hijyen ortamında titizlikle çalışmalarını sürdürüyor.

 

      Merkezde Cilt lekeleri, kırışıklık tedavisi, Kozmetik uygulamalar, Medikal uygulamalar ve kalıcı epilasyonların yapıldığını ifade eden Cildiye uzmanı Dr Onur Er, “Cilt lekeleri; Kimyaelsal Peeling, PRP, Mezoterapi, Derma Roller uygulaması, Kozmetik Uygulamalar; Silhouette, Soft (PLLA) yüz estetiği, ameliyatsız burun estetiği, saç ve yüz mezoterapisi, Selülit ve çatlak tedavisi, Kırışıklık Tedavisi; Botox uygulaması, Dolgu uygulaması, iple Asma yöntemi, Mezolifting, kök hücre tedavisi, Medikal Uygulamalar; Akne izleri, Terleme tedavisi, Ben analizi ve takibi, Ben çıkartılması, damar çatlakları, Kalıcı epilasyon; Alexandrite, ND yağ lazeri, Diode lazer, iğneli epilasyon, hizmetleri verilmekteyiz. Güzellik merkezimiz daha önce bodrum kattaydık, şuanda geniş, ferah bir mekana taşındık. Hastane bünyesinde yaptığımız uygulamalarımız ve hastalarımızın konforu açısından yeni yerimiz gayet olumlu bir etki yarattı” diye konuştu.

 

      Cildiye Uzmanı Er, saç mezoterapilerinde hem bayan hastalar, hem de erkek hastalarda başarılı sonuçlar aldıklarını belirterek “Özellikle erkeklerde saç dökülmelerine yönelik uygulamalar yapıyoruz, hastalarımız fayda görmekte. Medikal tedaviyle kombinasyonlarında gayet başarılı sonuçlar alınmaktadır. Yüzde leke tedavilerinde İskenderun gibi sıcak bir bölgede leke tedavileri fazla olmaktadır. Gebelikten sonra hormon bozuklukları, güneş altında kalma lekeleri arttırmakla beraber bunun tedavileri başarılı bir şekilde merkezimizde sonuçlandırılmaktadır” dedi.

 

      YAŞLANMAK İSTEMEYENLER…

      Yaşlanmak istemeyen, kırışıklıklarından kurtulmak isteyenlerin de adresi haline gelen Özel Palmiye Hastanesi Dermatoloji ve Güzellik Merkezi’ne mutlaka uğramaları gerektiğinin altını çizen Cildiye Uzmanı Er, “Botoks tedavileri dolgu tedavilerini uygulamaktayız. Göz çevresinde, alın bölgesinde ki kırışıklıklarda çok başarılı olan botoks tedavisi ile dolgu tedavisi yanaklarda çenede yaptığımız uygulamalarda iyi sonuçlar alınıyor. Ayrıca vücut bölgelerinde uygulanan yöntemlerle güzel görünümlü ve sağlıklı vücuda sahip olunabiliyor.  Özellikle basen bölgesinde, karın bölgesinde ki yağlanmalarda mezyoterapi tedavilerimiz var. Bu tedavilerle beraber spor egzersizleri, diyetle beraber çok başarılı sonuçlar alınıyor. Bunun yanı sıra özellikle yaşla beraber ortaya çıkan sarkmalarda yüze yapılan U Terapi yöntemi ile ameliyatsız yüz germe işlemi yapmaktayız. Tedavinin 2 yıl boyunca devam etmesi 2 yıl boyunca etkinliğini sürmesi büyük bir avantaj. Tek seans ve acısız bir işlem olması herhangi bir enjeksiyon iğne giriş çıkışı olmadan yapılması çok büyük artı sağlamaktadır” şeklinde konuştu.

 

      LEKELERE KARBONDİOKSİTLİ LAZERLE ÇÖZÜM

      Bay ve bayanların vücutlarındaki lekelerden kurtulmak istediklerini, bunu da karbondioksit lazer yöntemi ile çözümlediklerini anlatan Cildiye Uzmanı Er, “Özellikle cildin üst tabakasında ölü deriyi alıyoruz, alttan temiz bir cilt çıkmasını sağlıyoruz. Bu uygulama cilt üzerinde ki lekeler, gözenekler akne sıkarları komadanlar cilt yaşlanmasın da bu uygulamamızda çok başarılı oluyor. Ayrıca bizim burada yaptığımız kozmetik işlemlerde lokal uyuşturuyoruz. Herhangi bir genel anestezi olmuyor. Müdahale sonrasında herhangi bir morluk, şişlik kızarıklıkla karşılaşmıyoruz. Hasta burada öğlen arası gelip 15- 20 dakikada bilemediniz yarım saatte işlemini yaptırdıktan sonra işine gücüne evine gidebilir. Tıbbi açıdan da bir riski olmadığı için hasta konforunu kesinlikle etkilememektedir” diye konuştu.

 

      Bacaklarda bulunan kılcal damarların tedavisini de lazerle yaptıklarını sözlerine ekleyen Cildiye Uzmanı Dr. Er şöyle konuştu: “Lazerle tek atışta kılcal damarlar damar çatlakları küçük varislerin tedavisi yapılmaktadır. Bu herhangi bir anestezi gerektirmeyen bir işlem olduğu için sadece bölgeye uygulamayla beraber oradaki damarların birebir azalmasını, yok olduğunu işlemle beraber görmekteyiz. Büyük damarlarda ise fitlero terapi daha çok tercih edilen bir tedavilerdendir. Güvenli ellerdesiniz sloganımızla sağlıklı ciltlere, bakımlı vücuda ve güzel görünümlü olmak isteyen bay bayanları merkezimize bekliyoruz.”