Adıyaman’dan Hatay’ın Erzin ilçesine yerleşen dört kişilik Avcı ailesi alacaklılarının baskısı yüzünden apar topar geldikleri İskenderun’da da kalacak yerleri olmadığı için sığındıkları parkta fazla duramadı.

 

İki çocuğu ve hamile eşiyle iş bulmak umuduyla geldiği Hatay’da tüm aile fertlerinin engelli olması nedeniyle il değişikliği yüzünden maaşları kesilen Avcı ailesi Erzin’den sonra geldiği İskenderun’da sığındıkları parkta Kaymakamlık ile hayırsever vatandaşların duyarlılığı nedeniyle bir gün kalabildi.

 

İskenderun.org’da haberin yayınlanmasının ardından İskenderun sosyal hizmetler müdürlüğü aileyi parktan alarak bir başka yere yerleştirmek için harekete geçti. Devletten aldığı maaşın ilçe değiştirdiği için kesildiği öğrenilen aile için devlet yetkilileri olayın çözümü için çaba harcadı.

 

Bu arada borçlarının ödenmesi için gerekli yardımın yapıldığını ifade eden baba Abuzer Avcı, Erzin’deki alacaklıların borçlarının ödenmesinde yardımcı olunduğunu belirterek tekrar Erzin’e evine döndüğünü ve bu konuda kendisine yardımcı olan herkese teşekkür etti.

 

Abuzer Avcı (42) eşi Semra (35), çocukları Meryem (8) ve Medine (5) devlet yetkilileri ile hayırseverlerin yardım eli sayesinde kısa bir süre sokaktaki yaşamlarına nokta koyarak bundan sonra tekrar eskisi gibi evlerinde yaşayacaklar.