Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer ve üyeleri, SODES Projesine ortak olan İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

 İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Ziyaretinde Oda Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya geldi.

Türk Kadınlar Birliği İskenderun Şube Başkanı Canan Gencer, kabul edilen SODES Projesinde, ‘Hünerli eller Hünerli kadınlar’ çalışması hakkında bilgiler verdi. Gencer, Proje kapsamında bayanlara 4 ay süre ile pastacılık ve aşçılık kursları verileceğini belirterek,” Kursa katılan bayanlarımıza iş imkanı, iş kurma imkanı ve istihdam sağlanacak. Etrafımızda bulunan bu tür girişimcilerimiz bizlere müracaat edebilir. Amacımız burada bayanlarımızı iş hayatına kazandırmak ve meslek sahibi olmalarına yardımcı olmaktır.” dedi.

 İTSO Başkanı Levent Hakkı Yılmaz da, Türk Kadınlar Birliği ile birlikte yürütülecek olan ortak projede yer almaktan dolayı mutlu olduklarını belirterek; ”Bayanlarımıza yönelik yeni iş imkanı ve istihdamın oluşması için her zaman elimizden gelen desteği sağlıyoruz” dedi.

TOBB Hatay Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Yeşim Ugutmen’de proje ortağı olarak el birliği ile çalışmak istediklerini belirterek şunları söyledi:

“Kadınların istihdamında, iş hayatına atılmalarında ve meslek sahibi olmaları için her zaman çaba sarf ediyoruz. İskenderun’da bayanlarımıza yönelik başlatılan SODES Projesinde, ‘Hünerli eller Hünerli kadınlar’ projesi ile bayanlara iş imkanı sağlanması, bayanlarımızın aile bütçelerine katkıda bulunacak olması yaşadığımız şu süreçte ekonomiye de canlılık kazandıracağı inancındayız. Projenin şehrimiz ve bayanlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyorum”