Hatay’ın Payas İlçesinde  Nine ve dedelerimiz, çağımız teknolojisine ayak uydurabilmeleri için hazırlanan proje de 50 yaş üzeri aile büyüklerinin, çocukların dünyasını anlamak üzere robotik kodlama derslerine girdi.

 

Payas Belediye Başkan’ı Bekir Altan’ın desteği ile açılan hazırlan ve Türkiye’de tek ve ücretsiz robotik kodlama eğitimi veren Paya Stem’in çocuklar üzerinde etkisi büyük.Çocukların bilime olan ilgilerinin artmasına neden olan eğitimler aile büyüklerinin de ilgisini çekiyor.

 

Nesiller arası kodlama köprüsü kurmak için 50 yaş üzeri velilere kodlama dersleri verdiklerini ifade eden Stem  Kordinatörü; “Merkezimizde Doğa ve Bilim Kampının sonuna doğru yaklaşırken ‘Yıllar’a sitem etmeyin PayaStem’e  gelin’ etkinliğini gerçekleştirdik . Nesiller  arası  kodlama  köprüsü  kurmak  için  50  yaş  üzeri  velilerimize  kodlama  eğitimi  verdik.  Etkinlik  sonunda  onların  da  değerli  nasihat  ve  hayat  tecrübelerini  dinledik.  Bu  eğitimde  temel  hedefimiz  evlerinde  torunlarıyla  en  çok  vakit  geçiren  dedeler  ve  nineler  olması  münasebetiyle  onların  böyle  bir  farkındalığının  oluşması çocuklarımızın bilime olan ilgisinin artmasına sebep olacaktır “şeklinde konuştu.