2018 KPSS sonuçları yapılan açıklamayla duyuruldu. Sonuçları değerlendiren Pegem Akademi İskenderun kurucusu Fatih Yalçın, başarılarına bir yenisini eklediklerini dile getirerek bu sene iki şampiyon birden çıkarmanın haklı gururunu yaşadıklarını kaydetti.

 

Fatih Yalçın, adayları sınavlara hazırlamak için ekip olarak birçok özveride bulunduklarını kaydettiği açıklamasında emeklerinin karşılığını aldıklarını ifade ederek “İskenderun’la değil Türkiye’yle yarışıyoruz. Şükürler olsun ki her yıl emeklerimizin karşılığını fazlasıyla alıyoruz. Bu gurur ve mutluluk hepimizin, bu gurur İskenderun’un” dedi.

 

Türkiye birincileri ve dereceye girerek kurumlarını gururlandıran kursiyerler için, her yıl var güçleriyle ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan ekibiyle canı gönülden kutlayan Yalçın “2018 KPSS’de çifte zafer kazandık. Kimya Bölümü Türkiye 1.’si, Kimya Öğretmenliği Türkiye 2.’si Zeynep Kozan’dan Sonra Ön lisans kursiyerlerimizden Vedat Aksoy 98,67 puan ile branşında Türkiye 1.’si, tüm branşlarda ise Türkiye 2.’si oldu. Kursiyerlerimizi ve emeği geçen Pegem İskenderun Akademi yönetim ve öğretmen kadrosunu tebrik ederiz” diye konuştu.

 

Türkiye şampiyonu olan Vedat Aksoy, ailesiyle birlikte Pegem İskenderun Akademi’ye gelerek emeği geçenleri kutladı.