İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği ve Narkotik Suçlarla Mücadele (NSM) Grup Amirliğince düzenlenen operasyonlarda kaçak sigara, uyuşturucu maddeler ele geçirildi 22 kişi gözaltına alındı.

İskenderun Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamaya göre bir hafta içerisinde KOM ile NSM tarafından 9 ayrı olayla ilgili operasyon düzenlendi.

Operasyonlarda 4119 paket gümrük kaçağı sigara, 1 adet sahte sürücü belgesi, 2 adet sahte nüfus cüzdanı ve 1 adet sahte banknot ele geçirildiği. Ayrıca, toplamda 1265 gr. Esrar maddesi, 13 adet Captagon uyuşturucu hap, 40 gr. Eroin maddesi, 10 kök Hint Keneviri bitkisi ve 2 adet Ecstasy uyuşturucu hapa el konuldu.

Olaylarla ilgili olarak 22 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Açıklamada İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğümüzce; Halkımızın güven, huzur ve sükûnu başta olmak üzere, gençlerimizin ve çocuklarımızın, kötü ve zararlı alışkanlıklardan  (alkol düşkünlüğü, uyuşturucu madde bağımlılığı, suç işleme, kumar ve benzeri kötü ve zararlı alışkanlıklar) korunması amacıyla yürütülen çalışmalar titizlikle ve hassasiyetle sürdürülmektedir.” Denildi.