Çeşitli noktalarda kurulan Ramazan sofrasına çevre sakinlerinin yoğun katılım gösterdi. Okunan ezanın ardından aynı sofrayı paylaşan vatandaşlar hayırseverler tarafından ikram edilen iftar menüsüyle oruçlarını açtı.

 

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, bu yıl farklı olarak iskelede dışında da iftar sofralarının kurulduğunu belirterek “Sahil İskelede ilk 15 gün Tosyalı Holding, son 15 gün Diler Holding, Denizciler mahallesinde Baştuğ metalürji, Fatih Sultan Mehmet Mahallesinde ve Yunus Emre Mahallesinde 2 nolu taziye evine Atakaş şirketler grubu, Eski Hal pazarı alanı, Sakarya Mahallesinde İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası katkıları ile iftar sofraları kuruldu” dedi.

 

VATANDAŞLARDAN TEŞEKKÜR

İftar sofralarına katılan vatandaşlar ise düzenlenen iftar sofları için hayırseverlere ve belediye başkanı Fatih Tosyalı’ya teşekkür ederek ”Ramazan ayı birlik ve beraberlik ayıdır. Mahalle halkı olarak birlikte oruç açmaktan son derece memnunuz. Birliğimizin dirliğimizin, kardeşliğimizin, esenliğimizin devamını diliyoruz. Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştular.

 

İskele üzerindeki Ramazanın ilk iftar yemeğine, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı M. Fatih Tosyalı, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çelikkol, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Tosyalı, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Levent Hakkı Yılmaz, Belediye Meclis Üyeleri ile Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.