Proje Yürütücülüğü, İskenderun Teknik Üniversitesi, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi, Makine Mühendisliği Yüksek Lisans öğrencisi, aynı zamanda profesyonel basket hakemi olan Emre Yeldaş tarafından yapılan ‘Gençlik Projesi’ kapsamında tekerlekli basketbol gösteri maçında Rektör Prof. Dr. Türkay Dereli de yer aldı.

 

Engelliler Haftası’nda farkındalık oluşturmak için İskenderun Gençlik Spor Salonu’nda Limakport İskenderun Engelliler Basketbol Spor Kulübü ile gösteri maçına çıkan Rektör Dereli, engellilerin sıkıntılarına dikkat çekmek ve onlarla empati kurmak için tekerlekli sandalyelere oturup, birlikte gösteri maçı yaptıklarını söyledi.

 

Rektör Dereli, Gençlik projesine destek verip, ayın zamanda engelli sporcuların yaptığı sporu icra etmeye çalıştıklarını ifade ederek “Bunu yaparken, azmin elinden hiçbir şeyin kurtulamayacağını da vurgulamak istedik. Bu şehrin tekerlekli sandalye basketbol takımı ligde çok başarılı sonuçlar alıyor, ampute milli takımımız dünya ikincisi oluyor, bu başarıları ile hepimizi gururlandırıyorlar, örnek oluyorlar. Hep birlikte daha çok kenetlenirsek, onları daha çok desteklersek, onların önünü daha çok açarsak, onlara fırsat verirsek ve daha çok birlikte çalışırsak başarıların daha da artacağına yürekten inanıyorum. Ayrıca bu gönüllülük projesine imza atan İSTE öğrencilerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.