KOSGEB tarafından girişimcilik desteği sayesinde açtığı RENTA CAR firmasıyla bölge halkına konforlu ve lüks araçlarla hizmeti sunmanın gayreti içerisinde bulunan iş kadını Esra Gençoğlu, toplumun her alanında başarıyla yer alan kadınlardan biri. Son yıllarda iş hayatında önemli başarılara imza atan kadınlar hem üretime hem de aile ekonomisine katkı sağlamakta son derece başarılı işler yapıyorlar.

 

Bir kadın girişimci olarak bu işi yapabileceklerine inandıklarını ifade eden Esra Gençoğlu “KOSGEB desteğini aldık. Devlet destekli, bu işin arkasındayız. Kurumsal olarak çalışmaya dikkat ediyoruz. Bir bayanın da RENTACAR çalıştırabileceğine inandığım, bayan sürücülerin erkekler kadar revaçta olduğu için bu işte başarılı olacağıma inanıyorum. Kurumsal çalışıyoruz” dedi.   

 

Araç kiralama alanında verdikleri hizmetlerle bölgede kısa sürede müşteri memnuniyetiyle kısa sürede ilgi gören iş kadını Esra Gençoğlu, kadınların olduğu her yerde, her zaman başarı olduğunu belirterek “Her zaman aileme destek olmak istiyordum. Biz kadınların evde oturması değil, çalışarak ülke ekonomisine katkı sağlaması gerektiğine inandım. Bu konuda Başta eşim olmak üzere ailemin önemli desteklerini aldım. RENTA CAR şirketiyle halkın araç kiralama ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bu konuda vatandaşlarımızın mutlaka güvenilir yerleri ve tanıdığı kişileri tercih etmeleri gerekiyor. Özellikle bölgemizde insanlar kaçak ve güvensiz RENT A CAR hizmeti verenlerle karşılaşabilirler. Bu konuda müşterilerimizin sorunsuz hizmet alması için her şeyin en ince ayrıntısını düşünerek hareket ediyoruz” diye konuştu.

 

Aynı zamanda Hukuk Fakültesi öğrencisi olan Esra Gençoğlu KOSGEB tarafından verilen girişimcilik desteğiyle hem iş kurup beraberinde istihdam sağladığını, hem de ülke ekonomisine ciddi katkı sağladığını söyledi.