Milli Eğitim Bakanlığının Meslek Liseleri Ailelerle Buluşuyor projesi kapsamında İskenderun Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri farkındalık oluşturmak amacıyla yaşlı insanları evlerinde ziyaret ederek sağlık hizmeti veriyorlar.

 

Proje ile ilgili bilgi veren İskenderun Akdeniz Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür yardımcısı Sabahat Bayırlı, projenin iki ay süreceğini belirterek "Ziyarette bulunduğumuz evlerde hasta ve yaşlılarımızın doktorumuz tarafından sağlık kontrolleri yapılıyor. Öğrencilerimiz ilaçlarını düzenlemede ve gerekli bilgilendirme çalışmalarında bulunuyorlar ayrıca Öğrencilerimiz hasta ve yaşlılarımızın hastalıklarına uygun diyet ve bakım konusunda önceden planladıkları eğitimleri veriyorlar” dedi.

 

"Sağlık Elçileri Yüreklere Dokunuyor” sloganı ile proje etkinliklerinin ev ziyaretleriyle başladığını vurgulayan Bayırlı iki ay boyunca çeşitli etkinliklerle hayatlarına dokunmaya, bir nebze olsun yüzlerini güldürmeye çalışacaklarını, bu etkinlikte öğrencilerle bir farkındalık oluşturmak en büyük amaçlarından biri olduğunu sözlerine ekledi.