İGC Yönetimine ‘Hayırlı olsun’ ziyaretine gelen Eczacı Teknisyenleri yönetimi ile CHP’li İskenderun Belediye Başkan aday adayı Şahutloğun’a teşekkür eden İGC Başkanı Veysel Cıncık Cemiyet üyelerinin hepsinin her zaman kalemini doğrudan yana kullandığını söyledi.  

 

İskenderun Eczacı Teknisyenleri Derneği Başkanı Cemal Çelik de sivil toplum kuruluşları olarak, her zaman İskenderun’un çıkarlarını gözettiklerini ifade ederek “Gözetmeye devam edeceğiz İskenderun mutlaka il yapılmalı bu güne kadar hiçbir siyasetçilerimiz bu konuyla ilgilenmedi” dedi.

 

CHP’li Belediye Başkan aday adayı Genel Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Yılmaz Şahutoğlu ise İskenderun’da gazetecilik mesleğinin zorluğuna dikkat çekerek “Gazetecilik zor bir meslek, ancak burada bulunan arkadaşlarımızın çoğu gerçekten kalemlerine namusu gibi sahip çıkıyorlar. Dik duruşlarıyla da iyi bir gazetecilik örneği sergilemeye çalışıyorlar, hepsine başarılar diliyorum” diye konuştu.

 

20 yıllık siyasi yaşamı içerisinde ‘Bu memleket sahipsiz mi?’ sorusunu sürekli duyduğunu ifade eden Yılmaz Şahutoğlu, “Ben 20 yıldır bu memlekete sahip çıkacak yürekli insanlar arandığını gördüm. Fakat, bir türlü bu kişiler sahaya yâda meydanlara çıkıp yüreklice bu savaşı vermedi.  Her zaman şu söyleniyor, ‘Antakya lobisinden kurtulmamız lazım ki biz kendimize gelelim.’ Biz şunun iddiasıyla yola çıktık; ne Antakya lobisi ne de başka bir yerin lobisi… Biz İskenderun Lobisi ve İskenderun’a kimlik kazandırma adına yol alacağız. Her yönüyle marka şehir yapmak istediğimiz İskenderun’da, icraatlarıyla, vizyonuyla, kimliğiyle herkesin gıpta edeceği bu şehri yaratmak istiyoruz. İskenderun’da yaşayan 250 bin İskenderunlu’nun, özellikle orta ve alt gelire sahip vatandaşlarımızın denizin kendisi ve nimetleri başta olmak üzere yayla ortamından da rahatlıkla istifade edebilecekleri çok ciddi geniş kapsamlı sosyal tesisler, donatılar, plaj ve kumsal alanlar oluşturacağız. Bu bizim için son derece hayati bir önem arz ediyor”