Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 607 sokakta oturan sakinler üç yıl önce başlattıkları sokakta iftar geleneğini bu yılda aileler ve çocuklarıyla birlikte katılımıyla sürdürdü. İmece usulü özel yemek firmalarından yaptırılan yemekler iftar öncesinde sokak ortasına kurulan masalara konuldu. Sokak sakinleri bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdikleri Ramazanda geleneksel iftar buluşmasında hep birlikte olmanın hazzını yaşadılar.

 

Fatih Sultan Mehmet Mahallesi 607 Sokak sakinleri adına konuşan Fatih Kurt, bu sene de geleneksel iftarlarını birlikte yaptıklarını ifade ederek “Geleneksel iftar yemeğimize sokaktaki bütün sakinlerimiz, komşularımız katıldı, onlara çok teşekkür ediyorum. Allah bizi bundan mahrum bırakmasın. İnşallah her sene bugünlere çıkmak nasip etsin. Yavrularımızı eğlendirdik, büyüklerimizle bir arada sohbet ettik. Örnek olunması gereken bir olay, mahallemizde bir tek biz değil, bütün sokaklar da kendi arasında bunu yapabilir ve yaygınlaştırabilir. Bizler örnek olalım diyoruz. Savaşlar olmasın, birlik, beraberlik olsun” diye konuştu.

 

Sokakta iftarlarını aynı masa etrafında birlikte açan sakinler, yemek sonrası Kur’an-ı kerim dinledi. Çocuklara da limon dondurma ikram edildi. Büyükler de küçükler de Ramazanın birleştirici iklimi, keyfini hep birlikte yaşadılar.