Hatay Büyükşehir Belediyesi, Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi ve Defne Belediyesi’nin katkıları ile Samandağ Havacılık ve Gençlik Spor Kulübü ev sahipliğinde yapılan yarışmalar büyük bir merak ve heyecan uyandırdı. Yarışmacılar iniş alanındaki 5 metre yarıçaplı hedefin ortasındaki elektronik pad’e basarak en iyi dereceyi elde etmeye çalıştılar. Yarışma sonucunda dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi. Ayrıca yarışmaya sağladıkları katkılardan dolayı Samandağ Kaymakamı Murat Kütük ve Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz’a plaket verildi.

 

Yarışmacı pilotlar Kapısuyu dağ eteklerindeki pistten uçuşa başlayarak Çevlik sahilinde son bulan keyifli uçuşlarıyla ilgi gördü.  

 

BAŞKAN ERYILMAZ DA UÇTU!

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Türkiye Yamaç Paraşütü Hadef Şampiyonası 3. Etap yarışması için Samandağ’a gelen Milli Takım pilotlarından Mustafa Uri ile keyifli bir uçuş gerçekleştirdi.

 

Başkan Eryılmaz uçuş sonrasında yaptığı açıklamada bu yarışmanın Samandağ’da yapılmasının bir kazanım olduğunu ifade ederek “Samandağ Belediye Başkanı olarak öncelikle bu yarışmayı düzenleyen arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Çok güzel bir organizasyon olduğunu vurgulayan Başkan Eryılmaz “İlçemizde ilk defa böyle bir yarışma düzenleniyor. Bundan dolayı eksikliklerimiz olmuş olabilir. Türkiye yarışmasının Samandağ’da yapılması bizim için bir kazanımdır, bundan dolayı minnettarız. Bundan sonraki süreçlerde belki Dünya Kupasının burada düzenlenmesi konusunda gerekli bütün altyapı çalışmalarımızı yapmaya hazırız. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Lütfü Savaş’a ve İlçe Kaymakamımıza bu organizasyonun gerçekleşmesinde sundukları katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Özellikle bayanların çoğunlukta olmasını önemsediğini de sözlerine ekleyen Başkan Eryılmaz şunları söyledi: “Ben de buradan bütün Samandağlı hemşerilerime sesleniyorum. ‘Bu Yamaç Paraşütü yarışması ilçemizde ilk defa gerçekleşiyor. Ben de ilk defa bir atlayış gerçekleştirdim. Mustafa hocamıza teşekkür ediyorum. Çok zevkli geçti, güzel bir spor dalı. Özellikle gençlerimizi bekliyoruz. Gençlerimizin de bu spor dalı ile uğraşmasını arzu ediyoruz”

 

SONUÇLAR ŞÖYLE:

Ferdi Klasman Sıralaması: 1.Kerem Dinçer, 2.Erol Aslantaş, 3.İbrahim Dinçer. Kadınlar Sıralaması: 1.Aleyna Özel, 2.Elif Güleryüz, 3.Mediha Sevgen.

Takımlar Sıralaması: 1.İnegöl Belediye Spor Kulübü, 2.Adana Yamaç Paraşütü ve Doğa Sporları Spor Kulübü, 3.Nilüfer Belediye Spor Kulübü