Samandağ’ın doğal güzelliklerinden ve  Samandağ  kum sahilinin uzunluğundan bahseden Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Kamacı; “Bu defa bu uçsuz bucaksız kum sahilinde kayt sörfün(paraşütlü sörf) startını verdik. Bugün iki tane sporcu arkadaşımızla başladık. Aslında kendileri farklı meslek gruplarına mensuplar. Biri öğretmen diğer arkadaşımız da doktor”dedi.

 

Geçtiğimiz yıllarda yamaç paraşütü 1-2 sporcu ile başladıklarını, şu anda sayının 20-25 sporcu olduğunu kaydeden Kamacı, yamaş  paraşütünde gösterdikleri başarıyı Kayt sörfünde de göstereceklerine inandığını söyledi.

 

Samandağ’da ilklere imza atmaya devam ettiklerini ifade eden Kamacı ;“ Yamaç paraşütünü yapabilmek için Samandağ Belediyesi, Samandağ Kaymakamlığı ve Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla çalışmaları yaptık. Yüksek bir zirvede de sporcuların yamaç paraşütü için rahat çıkış yapabilecekleri bir platform yapmıştık. Önümüzdeki süreçlerde Kayt sörfçülerin rahat konaklayabilecekleri yerler, eşyalarını koyabilecekleri ve dinlenebilecekleri bir yer yapılmasıyla ilgili bir çalışma planlaması var. Bununla ilgili gelişmeleri önümüzdeki süreçlerde paylaşacağız”diye konuştu.