Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, İlçe trafik denetleme şube Amiri Hacı Karslı, Zabıta Müdürü Önder Şimşek ile CHP ilçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan, tüm sürücülerin trafik kurallarına uymaları uyarısında bulundu. Hatay genelinde özellikle de Samandağ’da da gençlerin yoğunlukta kullandığı motosikletle kasksız kesinlikle trafiğe çıkmamaları uyarısında bulunulan etkinlikte motosiklet kullanıcılarına kask dağıtıldı.  

 

Sakatlıkların ve ölümlerin genellikle kazalarda meydana geldiğini belirten Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yıldız, motosiklet ve bisiklet sürücülerinin mutlaka kask kullanması gerektiğini vurguladı.

 

Motosiklet kazalarında hayatlarını kaybetmemesi için gençlere daha farklı eğlenceler bulmak gerektiğini de ifade eden CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Burak Kimyonşan “Motosikletle gezmenin bir eğlence olduğu bir ilçe olmaktan çıkmamız gerekiyor. Trafik Haftası, trafik kurallarının anlatılmasında önemli bir zaman dilimi. Trafik kurallarını öğrenerek ve çevremizdeki insanlara öğreterek, bu haftanın amacına ulaşmasına yardımcı olabiliriz. Gençleri motosiklet kullanımı değil de bisiklet kullanımına yönlendirilmesinin daha doğru olacağını düşünüyorum. Bu etkinliği düzenlememizde biz gençlik kollarına destek olan Samandağ belediye başkanımız Mithat Nehir’e ve aramızda bulunan emniyet müdürümüz Mustafa Ateş’e katkılarından dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.