Kırıkhan’da ki atölyesinde eserlerini hazırladığını belirten genç sanatçı Ali İrgin’in sergisi, İl Kültür Müdürlüğü sergi salonunda saat 17.00 de sergilenecek.

İrgin, Sanat anlayışnı Lev Tolstoy’un “Sanat; düşünebilen, gerçeği görebilen, toplumu anlayabilen insanların işidir” sözünü ele alarak toplumsal sorunları ağlar ile daha güzel anlatabileceğini düşünerek, kendine ait yeni teknik ağları kullanarak çalıştığını belirterek şunları söyledi:

“ Ağları daha çok esaret ve tutsak olarak kullanıyorum. Esir etmeye çalışan güç,   esarete başkaldırı ve mücadele, bazen korku ve endişe, bazen baskı zorbalık, bazen acı ve gözyaşı, kimi zaman bilgi-bilgisizlik olarak kullanmaktayım. Kısacası ağların sembolik anlamı üzerinden bir şeyler anlatmaya çalışmaktayım. Konu bakımından bazen bir filozofun gözünden hayata bakış açısını yansıtmaya, bazen mültecilerin sorunlarını, bazen psikolojik-ruhsal bir durumu irdelemeye ve son serimde genellikle kadınların yaşamış oldukları fiziksel ve psikolojik baskı, taciz, şiddet, depresyon, kız çocuklarının okutulmayarak cahil bırakıldığı benzeri sorunları işlemekteyim”