Hatay’ın İskenderun ilçesinde de devletin kışın yoksul vatandaşlara ücretsiz dağıttığı üzerinde ‘Satılamaz’ ibaresi bulunan kömürlerin el alından vatandaşlar arasında satıldığı iddia edildi.

 

İskenderun’da bir vatandaşın cep telefonuyla kaydettiği bir görüntüde, satılamaz ibareli ücretsiz yoksullara verilen kömürün kime verilip, kimlere gittiği dikkat çekti.

 

İskenderun’un birçok yerinde parayla satılan kömürlere Devle yetkililerinin sessiz kalması tepkilere neden oldu. Devletin durumu iyi olmayan vatandaşlara ücretsiz verdiği kömürler İskenderun sokaklarında araçlarla satılıyor. Cumhuriyet Mahallesi üzerinde bir pikap dolusu kömürün pazarlığını yapan Suriyeli üç kişi fiyat konusunda pazarlık yaparken görüntülendi.

 

Üzerinde satılamaz ibaresi olmasına rağmen bu kömürlerin gündüz sokakta satılmasına çevre sakinleri tarafından tepki gösterildi. Durumu iyi olmayan ve evlerinde üşümesin diye devleti tarafından halka gönderilen tonlarca kömürlerin kimlerin eliyle kimlere pazarlandığı da açıkça ortaya çıktı.