Ak Partili Milletvekillerinin mazbatasını aldıktan sonra Hatay Adliyesi önünde açıklama yapan H. Bayram Türkoğlu mazlum coğrafyalarda bu seçimi bekleyen milyonların ellerini semaya kaldırmış duayla beklediğini ifade ederek “İnşallah bu seçimle birlikte Türkiye’miz kazandı, Türk Milleti kazandı. Türkiye’miz seçimlerle beraber istikrara kavuştu. İstikbale, istikrara doğru adımlar atıldı. Bundan sonraki Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi modeliyle birlikte sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bey, seçilmiş ilk devlet başkanı sıfatıyla inşallah hükümet kuracak, güçlü bir hükümet oluşacak” diye konuştu.

 

BÜYÜMEMİZ DAHA HIZLI OLACAK

Bu arada Bakanlık sayısının da azalacağına işaret eden Türkoğlu “Bazı bakanlıklarımızda mevzuat yönünden, karmaşık gibi görünse de bazı hususlar şimdi yeni düzenlemelerle daha hızlı, daha atılgan hamleler yapmamıza şans bu sistem veriyor. Bundan sonraki büyümemiz kısa sürede Türkiye’miz açısından daha hızlı olacak. Milli irademiz millet olarak hem yürütmeyi seçmiş olduk cumhurbaşkanımızı seçerek, hem de milli irademizle yasama organını seçmiş olduk. Güçlü hükümetin yanında güçlü meclis tablosu oluştu. Güçlü ittifakla birlikte burada Ak Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi olarak ortak zeminde 344 meclis sandalyesine sahip olduk. İnşallah Türkiye’mizin ihtiyaç duyduğu çok önemli konularda da birlikteliğimiz, istişaremiz, birlikte hareketimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

   

Türkoğlu, Hatay'da diğer partilerden seçilmiş milletvekillerini de tebrik ederek, seçim sonuçlarının hayırlı ve uğurlu olmasını diledi.