Sektörel Dergisi İmtiyaz sahibi Ufuk Aktuğ 2009 yılında yayın hayatına başlayan derginin geçmiş sayılarından oluşan arşivin bir bölümünü İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’ye hediye etti. Aktuğ, bölgenin ekonomik portresine ışık tutmayı, gelişimine katkı vermeyi, sıkıntıları gündeme taşıdıklarını belirterek,”Sektörel dergimiz yazılı ve www.sektorel.com.tr adresinde okuyucuları ile buluşmakta. Yayın hayatına başladığı günden bugüne bilim insanlarının çalışmaları, iş dünyasının yatırım ve gayretlerini bir birleriyle buluşturma noktasında önemli bir görev üstlendiğimizi düşünüyoruz. Bu güne kadar çıkan yayınlarımızdan kendimiz için oluşturduğumuz arşivimizin birisini üniversite kütüphanenizde yer almasını istedik” dedi.

 

Sektörel dergisinin teslim edildiği buluşmada İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli’nin yanı sıra, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Depci, İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış da bulundu.

 

Rektör Dereli, Sektörel dergisinin kalite ve içerik bakımından bölge için çok değerli bir yayın organı olduğunu belirterek, ”Bizde üniversite olarak bilim insanlarımızın çalışmalarını, üniversitemizin etkinliklerini yayın organınız kanalı ile iş adamları başta olmak üzere kamuoyuna ulaştırdığınız için teşekkür ediyoruz. Sektörel, kütüphanemizdeki yerini alacaktır, bundan sonraki çalışmalarınızda sizlere başarılar diliyorum. “şeklinde konuştu.