Samandağ yolu üzerinde Sultan Konağında ‘Dostluk ve Dayanışma’ adı altında SES Hatay şubesi üyeleri ile davetliler kahvaltıda bir araya geldi. Şube Başkanı Servet Alkan özellikle baskının, şiddetin, hukuksuzluğun arttığı dönemlerde daha çok birlikteliğe ihtiyaç duyulduğu için bu kahvaltı organizasyonunu düzenlediklerini belirterek “Aslında bu kahvaltı geleneğimizdir. Her sene bu günlerde yaptığımız bir kahvaltıydı, bu aynı zamanda üyelerimizle tanışmak, bir arada olmak, yeni üyelerin eski üyeleri tanımasını sağlamaktı” dedi.

 

Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikasının Ankara’da Ağustos ayında TİS görüşmelerinin başlayacağına da dikkat çeken Alkan “TİS görüşmeleri öncesinde sendika olarak görünür kılmak için 11 Mayısta başkentte bir arada olacağız. Fiili yıpranma payı ve ek ödemede yaşanan adaletsizlikle ilgili taleplerimiz olacak, hepinizi 11 Mayıs’ta Ankara’ya bekliyoruz” diye konuştu.

 

Geleneksel kahvaltılı buluşmada SES Hatay Şubesi üyeleri aileleri ve konuklarıyla birlikte olmanın, karşılıklı sohbet etme, vakit geçirme imkanı bulmanın mutluluğunu yaşadılar.