İş kadını Sinem Miçoğulları’nın işletmeciliğini yaptığı Simi Plates’te, kente ilk platesi getiren İpek Uyar Şenel, butik mutfak ve diyet ürünlerin belirlenmesinden sorumlu, Beste Demireli, Gizem Geçkalan fizyoterapist ve Feride Uyar uzman şef aşçı olarak hizmet verecek.

 

Begonvilla Düğün Davet organizasyonunda gerçekleştirilen Simi Plates’in açılışını İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, Deniz Ticaret Odası Başkanı Kemal Kutlu ve davetliler katıldı. Törende konuşan Başkan Seyfi Dingil, bu tür merkezlerin İskenderun’da sayılarının artmasından dolayı memnunluk duyduğunu belirtirken, girişimcileri kutladı. Başkan Dingil, bu tür işletmelerin hayatlarını sürdürebilmesi için sabır, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyetinin önemli olduğuna vurgu yaptı.

 

Açılış kurdelasının kesiminin ardından Sinem Miçoğulları, Başkan Dingil’e merkezle ilgili bilgi verirken, üretilen gıdalarının tamamının kendi mutfaklarında doğal ürünlerden elde edildiğini söyledi.

 

Başkan Dingil ve diğer davetliler, ikram edilen ürünlerin bir gurme gibi tadına baktı ve test etti. Davetlilerin ürünleri beğendikleri gözlendi.

 

Merkezle ilgili bilgiler veren işletmeci Miçoğulları, İskenderun’da ilk kez plates ve doğal ürünlerin bir arada olduğu bir merkez oluşturulduğunun altını çizerek “Bizim amacımız, salonumuzdan hizmet alacaklar plateste fizyoterapistimiz, İpek Uyar Şenel ve Gizem Geçkalan’ın gözetiminde çalışacak. Almaları gereken gıdaları da diyetisyenimiz Beste Demireli’nin tavsiyeleriyle alacaklar. Yani platesten de gıdalardan da uzmanlarımızın gözetiminde alınacak” dedi.

 

Kurdukları mutfakla istenilen yiyecek türünü yapabilecek kapasitede olduklarını kaydeden Sinem Miçoğulları, kendi menülerini de tavsiye edebileceklerini bildirerek şunları konuştu:“Biz İskenderunlulara çok değişik ve farklı bir hizmet sunmak istedik. Bunun için de iki katlı olan merkezimizde platesin yanı sıra organik ürünler de vardır. Meyve sularımız organik. Sütümüz katkısız şekilde geliyor ve süt ürünlerini de aynı şekilde organik ortamda temin ederek üretiyoruz. Pastalarımız, çöreklerimiz, kuru pastalarımız ve sayamayacağımız yüzlerce çeşit ürünlerimizi de tamamen organik şekilde üretiyoruz ve İskenderunlularımıza sunuyoruz. Sporun yanı sıra gıdalarımızın tüketimi de uzman gözetiminde yapılmaktadır.”

 

Merkezlerinde ayrıca Fit markasının ürünlerinin de bulunduğunu ifade eden Miçoğulları, fiyatların ülke genelindeki fiyatlarla aynı olduğunu hatırlattı.