Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: “Şırnak bölgesinde devam eden operasyonlar kapsamında, 05 Mayıs 2019 tarihinde teröristlerle çıkan çatışmada iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuştur. Bölgede hava harekâtı ile desteklenen operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Edinilen bilgiye göre, Şehit askerlerden Sözleşmeli Er Ali Çeker (22), Hatay’ın Kırıkhan ilçesine kayıtlı, piyade sözleşmeli er Ercan Can (24) ise Hassa nüfusuna kayıtlı olduğu belirlenirken, acı haber Hatay’daki iki şehidin ailesine ulaştı.

 

ŞEHİTLERİN BABAEVLERİNE BAYRAKLARI ASILDI

Kırıkhan Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ve askeri yetkililer, şehit Piyade Sözleşmeli Er Ali Çeker'in Kırıkhan ilçesi Özyörük Mahallesi’nde yaşayan ailesine şehadet haberini verdi. Acı haber üzerine Çeker’in babaevine Türk bayrağı asıldı.

 

Aynı çatışmada şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Ercan Can’ın da Hassa ilçesindeki ailesine şehadet haberi verildi. Şehidin Küreci Mahallesi’ndeki baba ocağına giden Kaymakam Yusuf Turan, Belediye Başkanı Mehmet Karataş ve beraberindekiler aileye taziye dileklerini iletti. Şehit Can’ın babaevi ile mahallesine Türk bayrağı asıldı.