MHP Hatay Milletvekili Lütfü Kaşıkçı, verdikleri mücadelede 180 oyla ikinci milletvekilliğini kaybettiklerini hatırlatarak “Yaklaşık 10-15 gün süren bir hukuk mücadelemiz oldu. İstediğimiz sandıkların sayılmasıydı, bunu yapamadık. Oysa ki bir Düzce örneği vardı, bu örneği o günkü ittifak ortaklarımıza da açmıştım. Fark çok küçük olduğu için, seçmeni de duygusal moddan çıkartıp, eski haline getirmek için sadıkların tekrar sayılması lazımdı, olmadı. nasip değilmiş önümüze bakacağız” diye konuştu.   

 

MUTLAKA HATAY’DA DA BİR İTTİFAK YAPILACAK

Yaklaşan yerel seçimlere değinen MHP’li Kaşıkçı “Türkiye bundan sonra seçimlerde ittifak yapmak zorunda, tüm siyasi partiler, sadece MHP için değil. Mevcut sistem partileri ittifak yapmaya zorluyor. Belediye seçimlerinde de aslında ittifak olmasa da olur ama halihazırda milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerindeki ittifaklar canlı olduğu için, muhtemelen o ittifaklar bu seçimde de vücut bulacak. Vücut bulduğu takdirde de biz de resmi görüşmeyi bekliyoruz. Sayın Erdoğan’la sayın Genel Başkanımızın bir görüşmesi olacak. O görüşme neticesinde mutlaka Hatay’da da bir ittifak yapılacak” şeklinde konuştu.

 

İTTİFAK ADAYLARININ KRTERLERİ

Cumhur ittifakı olarak nitelendirilen Milliyetçi Hareket Partisi ve Ak Parti arasında gerçekleşecek ittifakla ilgili henüz aday belirleme kriterlerinin ne olduğunu bilmediğinin altını çizen Kaşıkçı şunları söyledi: “Şunu iyi biliyorum fırsat elimize geçtiği takdirde, gerçekten bu vatanın milleti için hizmet edecek, seçildiği andan itibaren de memleketi ikiye ayırmak değil, bütününü kucaklayacak. Tabirimi yanlış anlamayın, fakir fukara babası da olacak aynı zamanda. Şehrimize yatırım getirme noktasında da mahir bir insan, işte bu noktada bütün eleştirilerimizi inşallah tüm Hatay adına ittifakta bulunduğumuz partiye de ifade ederiz…”