Adil Coşkuner/Erzin

Erzin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bekir Soylu, Erzin Kaymakam'ı Ahmet Demirci başkanlığında gerçekleştirilen Güvenlik Kurulu toplantısında Ceyhan ile ilçeleri arasındaki arsa sorununa ilişkin getirilen çözümü anlattı.

 

ETSO Başkanı Bekir Soylu, Hatay’ın en büyük Organize Sanayi Bölgesi için ayrılan alandan 600 dönümünü denize açılabilmek üzere Adana’nın Ceyhan ilçesine bırakıldığını kaydederek “O yerden bizim istifade etmemiz kaydıyla verildi” dedi.

 

ETSO Başkanı Soylu, Hatay’ın Erzin ilçesinde 245233 nolu parsellerde hiçbir sorun çıkarmayacaklarını dair, zaten hazineden parasını vererek satın aldıkları yere vurgu yaparak “Buranın sorun olmayacağı şartıyla 600 dönümünü verdik. Bu arada İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu bize parselleri çoğaltabileceğimizi söyledi, 41 parsel sayısını 44’e çıkarabileceğiz. Ama üç parselimiz onlara gitti. Çünkü denize açılacak yerimiz yok denince, mecburen 600 dönümlük yeri İçişleri bakanımız onlara verdi. Bunun dışında her hangi bir yer verilmiş değiliz. Üstte bir yer vardı, orayı vermek istedik ama kabul etmediler” diye konuştu.