Ak Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, BBP İlçe Başkanlarının da katıldığı kongreye, ilçe Ziraat Odası Başkanı Bayar Eker, Çukobirlik ilçe Başkanı Ali Durak, Reyhanlı-Kumlu Tornacılar ve Kaynakçılar Oda Başkanı Süleyman Ateş, Kumlu Minibüsçüler Koop. Başkanı Nuri Temoçin, Kumlu Belediye Eski Başkanı Hami Banlıoğlu, HAT-SU Kumlu İşletme Müdürü İzzet Güleroğlu ve 15 köyün muhtarı katıldı.

 

Kongrede konuşan Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyesi Dr. Necmettin Çalışkan, yeniden erken seçim kararı alındığını hatırlatarak, “Daha uyum yasaları çıkarılmadan seçime gidiyorlar. Uyum yasaları bile çıkmadan açıklanan bu tarih paniğin ve tükenmişliğin göstergesidir. Saadet Partisi’nin çıkışını durdurmak ve İYİ Parti’nin seçime girmesini engellemek için bu kararı aldılar. Ama korktukları başlarına gelecek” dedi.

 

16 yıldan beri iş başında olduklarını ‘yeniden görev verin biz sizin için şunu yapacağız bunu yapacağız’ söylemlerine vurgu yapan SP GİK Üyesi Çalışkan “Buradan soruyorum, 16 yıldır iş başındasınız, ne yapmak istediniz de yapamadınız! Tekrar kazansalar bile şu andan daha farklı ne yapacaklar? Şu an ne yapmak isteyip de yapamıyor? Hangi kanunu çıkaramıyor? Hangi kuruma söz geçiremiyorlar? Meclis’te ne istiyor da yapamıyor?  Hangi KHK’yı çıkaramıyorlar? OHAL ile fiilen tüm anayasal düzenin, hukuk sisteminin askıya alındığı bu ortamda her şey rahatlıkla yapılıyorken ve seçim tarihine de daha çok varken ne oldu da seçim ihtiyacı doğdu? Ve Yangından mal kaçırırcasına bu acele niye? Bunların manevi duygulara da saygısı kalmamış, oruç ağzıyla seçim kampanyası yürütülecek. Korkunun ecele faydası yok” diye konuştu.

 

Kumlu’da tarımda, nakliyecilikte ciddi sorunların bulunduğuna işaret eden SP’li Çalışkan “Kumlu geçim derdinde hükümet seçim derdinde, Saadet’in çıkışını durduramayacaklar. Allah’ın izni ile gümbür gümbür geliyoruz” dedi.

 

Güven tazeleyen SP Kumlu İlçe Başkanı Celil İnal da son günlerde Saadet Partisinin büyük bir çıkış yakaladığını savunarak “Refah döneminden sonra ikinci büyük çıkışımızı yapmış olacağız. Bunun için kucaklayıcı ve ayrım yapmadan herkesi ziyaret edip gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmayacağız. Bu görev bizim için büyük bir şereftir. Yönetim kurulundaki çok değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Allah razı olsun bizleri hiçbir zaman yalnız bırakmadılar. Hep birlikte bu yüke omuz verdik. Bugün de yeni isimlerle daha güçlendirilmiş, daha gençleştirilmiş daha diri bir kadro ile en iyi neticeleri alacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

 

SAADET PARTİSİ’NE BÜYÜK İLTİHAK

Kongre sonunda ayrıca Saadet Partisi’ne katılan, Şevki Baytar, Hüseyin İri, Mehmet Düzce, Mehmet Baytar, Mahmut Aral, Uğur Ural, Nilüfer Ural, Mehmet Barut, Yusuf Barut, İsmail Barut’a parti rozetleri takıldı.