Mazbatasını Hatay İl Başkanı Mustafa Ege'den alarak resmen görevine başla yan SP Payas İlçe Başkanı Ramazan Öksüz geleneksel iftar programında ilçe yönetiminin yanı sıra, İl Başkanı Mustafa Ege, İl Başkan yardımcıları Mehmet Harputluoğlu ve Fatih Dökmeci ile partililer de hazır bulundu.

 

SP Payas İlçe Başkanlığına getirilen Ramazan Öksüz, Milli görüş hareketinde görev istenmediğini, aksine verildiğini ifade ederek “Görev verilirse de vazifeden kaçınılmaz. Bu görev aynı zamanda ateşten bir gömlek; bir o kadar da elli yıllık çınar ağacı olan Milli Görüş hareketinde şahsım adına hayatımdaki en onurlu görevdir” dedi.

 

Merhum Erbakan hocamın yaktığı meşalenin aydınlığında takatlerinin sonuna kadar Payas ilçe teşkilatı olarak hep beraber yürüyeceklerinin altını çizen Öksüz “Hocamızın birinci meşalesi yaşanabilir bir Türkiye hedefidir. Bizler ne 28 Şubatta yaşananları, inananlara yapılan zulümleri ne de bu dönemde gücün hakkın önüne geçen hukuksuzlukları unuturuz. Adalet sağlanmadan huzurun olamayacak, huzur olmadan da ekonomi büyümeyecek. Erbakan hocamızın diğer bir meşalesi ise yeniden büyük bir Türkiye hedefidir. Dünyada marka olan, teknolojisi yüksek, katma değeri büyük, milli, güçlü, hızlı, süratli kalkınma ile üretim, üretimin gerçekleşmedir” diye konuştu.

 

Yolla, köprü ile büyüme olmayacağını savunan Öksüz “Bunlar ancak hayatı kolaylaştıran hizmet yatırımlarıdır. Asıl kalkınma üretim ile mümkündür. İşte yüksek teknoloji üretim hayali ile Milli Görüş’cüler olarak elli yıldır yollardayız. Erbakan’ın üçüncü meşalesi de Yeni bir dünyadır. İstanbul, Ankara ve Hatay'ın güvenliği Bağdat, Şam, Kudüs'ten geçer. Ne yazık ki buralar Siyonizm’in arzı mevut hedefi olan vatanı İsrail’in Fırat ile Nil hedefleriyle kıskaç altındadır” şeklinde konuştu.

 

İslam diyarlarının yaşanmaz hale geldiğine vurgu yapan Öksüz şunları kaydetti: “Tüm bunların giderilmesi ve İslam şehirlerinin yaşanabilir hale gelmesi ABD ile müttefik olunarak gerçekleşmesi mümkün değildir. Erbakan hocamın kurduğu D-8 müttefikliği ile mümkündür. D-8 şu an uyumakta. Biz bu aslanı uyandıracağız. Nasıl ki Avrupa da şehirlerden şehirlere elini kolunu sağlayarak gidiliyorsa, dini bir, kitabi bir, kıblesi bir, Allah’ı bir olan İslam kardeşliği ile vizesiz gidilmesi sağlanacaktır.”  

 

Saadet Partisi İl Başkanı Mustafa Ege'de Türkiye ve Hatay'ın sorunlarına değindikten sonra geçmiş dönemde görev yapan ilçe başkanı Aytekin Kaplankıran'a teşekkür ederken yeni görevi devralan Ramazan Oksüz'e mazbatasını takdim edip yeni görevinde başarılar temennisinde bulundu.