Hatay’ın Antakya ilçesinde yapılan judo müsabakalarında Üstün Derece Ortaokulu öğrencilerinden Osman Özbay 55 kilo ve Meriç Başer 50 kiloda Hatay il birincisi oldu.

 

Üstün Derece Okulları Ortaokul Müdürü Sunday Mengi, öğrencilerin eğitimdeki başarılarını sportif başarılarla süslediklerini belirterek “Açıldığı günden bu yana adından sıkça bahsettiren Üstün Derece Okulları eğitimdeki başarılarını spor başarılarıyla da taçlandırıyor. Eğitimin sadece öğretimle olmadığı misyonunu üstenen okulumuz, öğrencilerini sanatta, edebiyatta, müzikte ve özellikle sporda da destekleyerek çok yönlü bireyler olarak yetişmesini, çağdaşlarından önde vicdani değerleri yüksek bireyler olmasını destekliyor” dedi.

 

Ortaokul Müdürü Mengi kıyasıya geçen mücadelede rakiplerini yenerek Yıldız Erkek Judo müsabakalarında büyük bir başarıya imza atan 7-A sınıfından Meriç Başer, 55 kiloda, 8 B sınıfı öğrencisi Osman Özbay 50 kiloda Hatay birincisi olduğunu vurguladı.

 

Öğrencilerinin üstün gayretinin diğer öğrencilere de örnek olduğuna dikkat çeken Ortaokul Müdürü Mengi “Ülkemizde her geçen gün yaygınlaşan badmintonda da kendisini gösteren Üstün Derece Ortaokulu öğrencileri geçen yıl ikinci oldukları turnuvayı bu sene il birincisi olarak bitirdik. Küçük Kızlar Badminton müsabakalarında ‘Hatay Badminton Şampiyonu’ oldular. Üstün bir başarı göstererek il birincisi olan öğrencilerimiz, ilimizi Osmaniye’de yapılacak müsabakalarda temsil edecekler” diye konuştu.

 

Kendine inanan, beden sağlığını önemseyen, geleceğe umutla bakan bireyler yetişmesini her zaman desteklediklerini sözlerine ekleyen Okul Müdürü Mengi şunları kaydetti: “Geleceğin güzel olmasını istiyorsak sağlıklı bir yaşam sürmeliyiz, düşüncesini öğrencilerimize aşılıyoruz. Bunun meyvelerini de öğrencilerimizin göstermiş olduğu başarılar neticesinde almaktayız.”