İskenderun General Şükrü Kanadlı Ortaokulu tarafından sınıflar arası düzenlenen bilgi ve kültür yaraşmasında öğrenciler kırın kırana verdiği mücadelede heyecan dolu dakikalar yaşandı.

 

Barbaros Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen bilgi yarışmasına Okul müdürü Ali Metin Sarıkaya Jüri Başkanı ve Okul Müdür Yardımcısı Nihat Ölçer İdareciler Öğretmenler ve öğrenciler ile aileleri katıldı.

 

Öğrencilerin kıyasıya mücadele ettiği bilgi yarışması öncesinde Jüri Başkanı Ölçer, okulun sınıflar arası yaptığı bilgi yarışmasında kaybedenin olmadığının altını çizerek “Tüm öğrencilerimiz kazanmıştır. Bu tür bilgi yarışmalarımızın sıklıkla yapılması öğrencilerimizin bilgi ve heyecanlarını yenmesine neden olacaktır. Şimdiden tüm sınıflara diliyorum” dedi.

 

7. Sınıflar arasında düzenlenen bilgi yarışmasında, sınıflar adına yarışan öğrenciler sorulara doğru cevap verebilmek için zamanla da yarıştılar. Yarışmacıların sorulara verdiği her doğru cevapta izleyici öğrenciler de alkışlarıyla hem destek hem de moral verdiler.

 

Yarışmada sorulara en fazla doğru hızlı cevap veren 7 C sınıfı öğrencileri rakiplerini geride bırakarak birinci oldu.