2017- 2018 eğitim öğretim yılında Modern Evler Mahallesinde bulunan Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu il düzeyinde elde ettiği derecelerle sporda da başarısını gösterdi. Beden Eğitimi Öğretmeni Gülnur Alkaya'nın çalıştırdığı öğrenciler kendi kategorilerde taekwando dalında İl birinciliği ile kente döndü.

 

Okul Müdürü Ömer Güler, taekwando şampiyonasında ayrı kategorilerde il birincisi sporda Helin Oral ve Abdulkadir Oral adlı sporcu öğrencileri ile çalıştırıcıları Beden Eğitimi öğretmeni Gülnur Alkaya’yı gösterdikleri başarılardan dolayı kutladı.

 

Öğrencileri bir spor dalında daha Hatay ilini temsil edecek olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten okul Müdürü Ömer Güler “2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Okul sporları kapsamında Hatay’da yapılan taekwando şampiyonasında ayrı kategorilerde öğrencilerimiz Helin Oral ve Abdulkadir Oral il birincisi oldular. Bu sporcu öğrencilerimiz Mayıs ayında Nevşehir'de yapılacak Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecekler. Öğretmen ve öğrencilerimizi bu başarılarından dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.