Geçen dönem Belediye Başkanı Mithat Nehir’den görevi teslim alan CHP’li Av. Refik Eryılmaz coşkulu kalabalığa yaptığı konuşmada 40 günlük seçim maratonunda katkı ve destek veren herkese teşekkür etti.

 

İl ve ilçe Başkanları, Meclis üyeleri, Kadın kolları Başkanı ve Gençlik kolları Başkanının da yalnız bırakmadığı törende Samandağ’ın yeni Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz görevinin bugünden itibaren başladığını vurgulayarak “Samandağ Belediyesi makamı, gördüğünüz ziyaret makamı kadar kutsaldır. Üstlendiğimiz görevin şu anda verilen sorumluğun bilincindeyiz. Biz bu inançla yola çıktık. Bizim bir tek hedefimiz var Samandağ’a Samandağlılara hizmet etmektir” dedi.

 

İLÇEYİ SİZLERLE YÖNETECEĞİM

Katılımcı, halkçı ve şeffaf yönetim anlayışıyla Samandağ’ı yöneteceklerinin altını çizen Başkan Eryılmaz “Bu memleketin menfaati, halkımızın çıkarları neyi gerektiriyorsa onu yapacağım. Memleketin menfaatine, belediyenin çıkarlarına aykırı hareket olduğu takdirde, orada Refik Eryılmaz’ı karşılarında bulacaklar. Samandağ’ın sorunlarını biliyoruz, önemli ciddi sorunlarımız var. Herkesin birbirini tanıdığı, akraba olduğu, her gün beraber karşılaştığımız bir ilçede belediye başkanlığı yapmak kolay bir iş değil. Ama biz bütün bu sosyal ilişkileri dikkate alan bir noktada, el birliğiyle omuz omuza bu memleketin çıkarları, menfaatleri için birlikte hareket etme zorunluluğumuz var. 7’den 70’e herkese görev düşüyor. Ben bu ilçeyi sizlerle yöneteceğim” diye konuştu.  

 

EMANETÇİYİZ

Belediyenin sahibinin Refik Eryılmaz olmadığını, Samandağ halkı olduğunu sözlerine ekleyen Belediye Başkanı CHP’li Av. Eryılmaz “Biz emanetçiyiz, asla emanete ihanet etmeyeceğiz. Bu belediyenin çıkarlarını, parasını malını mülkünü benim kendi şahsi malım gibi koruyacağım, bunun sözünü veriyorum. Bize inandınız, güvendiniz, bu kutsal görevi verdiniz, tabi işimiz kolay değil. İyi niyet, dürüstlük halka hesap verebilen şeffaf bir yönetim, dayanışma ve halkçı yönetim olduğu sürece bizim bu memlekette çözemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur, el birliğiyle bu sorunların hepsine çözüm üreteceğiz inşallah” şeklinde konuştu.

 

SAMANDAĞ’DA TEMİZ SİYASET İSTİYORUZ

Büyükşehir Belediyesiyle de çok iyi diyalog kuracaklarının altını çizen Eryılmaz şunları söyledi: “Onlarla dayanışma içerisinde olacağız, hakkımız ne ise onları da alacağız. Önümüzdeki süreçte de Samandağ’da temiz siyaset istiyoruz, toplumu bölüp ayrıştırmayı, kendi siyasi gelecekleri, kendi siyasi menfaatleri çıkarları adına, bu memlekette siyaseti kirletmeye çalışan toplumu kutuplaştırmaya, bölmeye çalışanlara asla izin vermeyin. Bizim, bizden sonra gelecek çocuklarımıza daha temiz siyaset bırakma gibi bir sorumluluğumuz var.”