Hatay- Suriye sınırında bir askeri helikopter düştü, iki askerin şehit oldu, yaralı askerler de Kırıkhan Devlet Hastanesine getirildi. Helikopterin düşürülmesinin ardından Hatay’dan terör hedefleri top atışına tutuldu.

 

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından yürütülen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında görev yapan askeri bir helikopter, Suriye'nin Hatay sınırında düştü. Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın bugün bir askeri helikopterin düşürüldüğünü ve karşılığının kat kat ödetileceğini açıklamasının ardından Hatay’ın Cilvegözü Oğulpınar sınır karakolunda konuşlu fırtına obüs ve çok namlulu roketatarlar ile Afrin'deki terör hedeflerine yoğun atışlar yapıldı. Bölgede karada ve havadaki askeri hareketlilik de dikkat çekti

 

Suriye'nin Hatay sınırında düşen askeri helikopterde iki askerin şehit olduğu açıklandı, yaralı askerler ise Kırkhan Devlet Hastanesine getirildi.

 

Olay yerine sevk edilen ekipler tarafından yaralı askerler Kırkhan Devlet Hastanesine getirildi. Kırıkhan Kaymakamı Mustafa Erkayıran ile Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, AK Parti Hatay Milletvekili Fevzi Şanverdi, İl Başkanı hemen hastaneye giderek yaralı askerleri ziyaret etti.