Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha, CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün,  CHP Arsuz İlçe Başkanı Faik Çekin, Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve çok sayıda İş İnsanının katıldığı açılış törenine mahalle halkı yoğun ilgi gösterdi.

Arsuz belediyesinin üretmiş olduğu projelerden birisini daha halkın hizmetine sunmuş olmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Nazım Culha, Nardüzü kent meydanımız ilçemizde açtığımız ikinci kent meydanı olduğunu söyledi. Culha, Nardüzü mahallemize yeni bir yaşam alanı. Gerek sanatsal, gerek kültürel, gerek siyasi, gerek bu mahallenin ihtiyaçlarına dair her türlü etkinliğe ev sahipliği yapacak nitelikte bir alan olduğuna dikkat çekerek şunları söyledi:

“ Biz bu alanı yaparken, buranın yeşil dokusuna riayet ederek, sıkıntıya sokmadan, ağaçlarımızı muhafaza ederek hareket ettik. Daha önce bitirilebilirdik. Ancak gibi burası harabe niteliğinde alandı. Özellikle ciddi bir görüntü kirliliği vardı. Şu anda ilçeye ve Nardüzü mahallemize yakışır bir yaşam alanı oldu. Biz bunu yaparken eski de olsa o binalarda belediyenin kiracıları vardı. Arkadaşlarımızı mağdur etmemek için karşıda gördüğünüz yeni iş yerlerini inşa ederek oraya taşıdık ve ondan sonra bu projenin geri kalan kısmını tamamladık. Kent meydanları modern kentlerin vazgeçilmezleridir. Görev süremize sığan ikinci kent meydanımız oldu. İnşallah yeni gelen arkadaşlarımız üçü, dördü yaparlar ve yapacaklarına inanıyorum.”

31 Mart’ta bizim görev süremiz bitiyor. Belediye başkanı olarak, kalan görev sürem daha yoğun geçiyor ve halen 15 saat, 18 saat çalışıyorum diyen Belediye Başkanı Culha açıklamasına şöyle devam etti:

“ Çünkü bir gram hizmet ettiysek bu şehre ne mutlu bize mantığıyla hareket ediyoruz. Tabi biz Kurucu Belediye Başkanıyız. Olmayan bir belediye, olmayan bir ilçe 8 tane belde belediyesi ve 26 tane köy bunların hepsini bir araya getirerek bir belediye meydana getirmeye çalıştık. Bu işler meşakkatlidir. Çok vaktimizi aldı. Sınırları biz belirlemedik. Bu sınırları bu çizimden nemalanmak isteyen siyasi zihniyetler çizdi ve nemalandılar. O çizimden sonra biz İskenderun belediyesini kaybettik. Yani bu bir suç ise, yanlış ise bu Nazım Culha’nın suçu değildir. Bu suç, o sınırları çizen iradenindir.