İskenderun Belediyesi Olağanüstü meclis gündemine gelen Belediyeye ait gayrimenkulleri konusunda hareket geçtiklerini söyleyen Başkan Tosyalı, kimisi atıl kimisinin nasıl değerlendirildiğinin belli olmadığına dikkat çekti.

 

Belediye Başkanı Tosyalı, üç binin üzerinde Belediyeye ait gayrimenkul bulunduğuna işaret ederek “3 bin 204 çok önemli bir rakam. Biz bunları ayıklattırıyoruz.  Parseller nerede, işyerleri nerede, nereler kiraya verilmiş? Ondan sonra oturacağız hep beraber bu atıl kullanılmayan parsellerimiz, değerlendirilmesi gerekenler varsa değerlendireceğiz” dedi.

 

Bulunduğu konumu ve yıllarca kır düğünlerine ev sahipliği yapan şu günlerde atıl durumda bulunan 3M Garden’in yerinin de incelediğini belirten Başkan Tosyalı “Mevcut durumuna üzülüyorum. Çünkü yıllar önce orası çok güzel kır düğünü yapılan yerdi. Talimat verdim orayı düzenleyip, tekrar İskenderun halkının hizmetine, kullanımına sunacağız. Buna benzer üç bin 204 yer Karayılan’dan Büyükdere’ye kadar alanda bu yerler. Bunların hepsi tertipleniyor, derleniyor buna göre oturup, birlikte değerlendireceğiz. Meclis olarak hep beraber karar vereceğiz. Göreve geldiğimiz günden beri bunun listesinin alınması için çalışılıyor. Çok açık ve net söylüyorum, kiraya tutan örneğin Ali içinde oturan Veli. Veli Ali’ye, Ali de Belediyeye ödüyor. Hatta üç kişinin isminin geçtiği yerler var diye söyleniyor bunlarda inceleme sonrası ortaya çıkacak. Doğru bir yapıya kavuşturacağız” şeklinde konuştu.