Forbes dergisi Türkiye'nin en zengin isimlerini açıkladığı listede birinci sırayı 4.8 milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker alırken, Tosyalı Holding yönetim kurulu başkan ve üyeleri Fuat, Ayhan ve Fatih Tosyalı da ilk otuza girdi.

 

FORBES Dergisinin hazırladığı Türkiye’nin en zengin isimlerinin yer aldığı 100 kişilik isim liste yayınlandı. Listenin başında 4.9 Milyar dolarlık servetiyle Murat Ülker bulunurken, Tosyalı Holding’in yönetim kurulu üyeleri İskenderunlu başarılı işadamları Fuat, Fatih ve Ayhan Tosyalı kardeşler de listede yer alarak bölgenin gururu oldular.   

 

TOSYALI KARDEŞLER SERVETLERİNİ %100 KATLADI

Türkiye’nin en zengin listesinde ilk 30’a giren Tossyalı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, Yönetim Kurulu üyesi Ayhan Tosyalı ve Fatih Tosyalı’nın 2017’de 550 milyon dolarlık servetinin, 2018 itibariyle %100 arttığı gözlendi. Forbes dergisinin en zenginler listesinde 25. Sıradaki işadamı Fuat Tosyalı’nın servetinin 1 milyar 400 milyona, 28’inci sarada yer alan Ayhan Tosyalı ile Fatih Tosyalı’nın da 550 milyonluk serveti de 1 milyar 300 milyon dolar olarak kaydedildi.