Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in acısı İskenderun’da baba ocağına düştü.

 

İlçenin Bekbele mahallesinde baba ocağına, İskenderun Kaymakamı Recep Soytürk, Belediye Başkanı Seyfi Dingil İlçe Emniyet müdürü Zeki Balcı ile askerler geldi.

 

Şehit babası Ahmet Gedik ve annesi Hatice Gedik’e oğulları Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in yaralı olduğu bilgisinin ulaştığı anlarda fenalaşan anne baba İskenderun Devlet Hastanesi Aciline kaldırıldı.

 

Bu arada şehit haberinin ulaşması üzerine çevrede duyan mahalle sakinleri evde toplandı. Hastaneden sakinleşmiş bir şekilde eve gelen anne ve baba ise araçtan iner inmez ‘Neden toplandılar, niye geldiler’ diye feryat etmeye başladıklarında yaralı olarak bildikleri oğullarının şehit olduğunu anlayınca yaşlı çifti, yakınları ile sağlık ekipleri sakinleştirmeye çalıştı.

 

DOĞUM GÜNÜNDE TOPRAĞA VERİLECEK

Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Başçavuş Ferhat Gedik’in 12 Ağustos doğum günü olduğu öğrenildi. Şehit olan biri kız iki çocuk babası Astsubay Ferhat Gedik’ın yarın 41. Yaş gününde toprağa verileceği belirtildi.