İskenderun'da 2006 yılında bugüne kadar Nöroloji Uzmanı Dr. Tansel Terzi sahipliğinde faaliyetini sürdüren Özel TT Tıp Merkezi büyük bir değişim ve dönüşüm projesiyle Medipark adıyla sağlıkta şifa vermeye devam edecek. 

 

Öncelikle sahipliğine İskenderun’un birbirinden değerli doktorlarını dâhil edilerek daha renkli bir yapıya dönüştürülen Özel TT Tıp Merkezi 2018 yılından itibaren Özel İskenderun Medipark Tıp Merkezi adıyla İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi N0:101’de faaliyet göstermeye hazırlanıyor.

 

Özel Medipark Tıp Merkezi Genel Direktörü Hanifi Yılmaz, yeni merkezin geniş hekim kadrosuyla hizmet vereceğini duyurarak “9 hekim ve 1 sağlık profesyoneli ortaklığı ile faaliyetini sürdüren Özel Medipark Tıp Merkezi olarak Sağlık Bakanlığı’ndan 29 Mart 2017 tarihinde aldığımız taşınma ruhsatına istinaden yeni adreste inşaata başladık İnşaatımızı 9 ay içinde tamamlamayı hedefliyoruz. Buna mukabil Tıp Merkezimizi de 2018 yılının ilk günlerinde yeni adresine taşımayı planlıyoruz” dedi.

 

Toplamda yaklaşık 3 bin 500 m2 kapalı alanda 10 katlı olarak faaliyet gösterecek olan yeni tıp merkezi ile ilgili bilgiler de veren Hanifi Yılmaz şöyle konuştu: “Butik bir hastane donanımı alt yapısına sahip olacaktır. Hâlihazırda mevcut adresimizde Nöroloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, İç Hastalıkları, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, Plastik ve Estetik Cerrahi ile Beslenme ve Diyet branşlarında hizmet vermekte olan tıp merkezimiz, yeni adresinde tüm diğer ana branşlarda da faaliyet gösteren alternatif bir sağlık kurumu olmayı hedefliyoruz. Buna ek olarak  Acil Ünitesi, Uyku Ünitesi, Yataklı Servis, Estetik Ünitesi, Tıbbi Laboratuvar, Radyoloji Ünitesi, Endoskopi Ünitesi, Fizik Tedavi Ünitesi, Doğumhane Ünitesi, ortopedi, travmotoloji ve Ameliyathane Ünitesi bulunacak.”