TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) Hatay İl Temsilciliği Başkanı Sinan Köklü, eğitime katkı faaliyetlerine aralıksız devam ettiklerini belirterek “Antakya’da bir temsilciliğimiz mevcut, Kırıkhan, Belen ve Hassa’da da temsilciliklerimiz kurulum aşamasında çalışmalarını sürdürüyor. Yaz dönemini özellikle öğrencilerin eğitim ve sosyal hayatına katkı veren birbirinden keyifli aktivitelere imza atmak istiyoruz” dedi.

 

TÜGVA Hatay İl Temsilciliği Başkanı Sinan Köklü dolu dolu bir yaz dönemine girdiklerini temsilcilik üyelerinin il genelinde çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek “Ortaokul yaz okulu uygulamalarına katılan öğrencileri sınıflarında ziyaret edilerek hem sohbetler ediyoruz, hem de çeşitli hediyeler veriyoruz.  TÜGVA İl Temsilciliği tarafından tüm ilçelerde "Ortaokul Yaz Okulu" başlamıştır. Kuran-i Kerim, Değerler eğitimi, Ahlak Eğitimi, Peygamber Efendimizin Hayatı, ibadet eğitimi gibi derslerin yanında Basketbol, futbol, voleybol, masa tenisi, akıl oyunları gibi aktivitelerle bilinçli bir nesil yetiştirme gayretindeyiz. Ayrıca etkinlik olarak Mangala, mandala, satranç, kitap okuma, şiir okuma, sportif etkinlikler, geziler düzenliyoruz. Bu etkinlikler sabah Saat 09.00 da başlıyor, 17.00 da bitiyor” diye konuştu.

 

Hatay Eski İl Başkanı Av. Cemâl Gelincik Hanife Uysal ortaokulunda TÜGVA ortaokul yaz okulunda eğitim gören öğrencilerini ziyaret ederek gençlerle sohbet ettiklerini aktaran İl Temsilcilik Başkanı Sinan Köklü geleceğin gençlerinin yetişmesi noktasında sürekli vakfa destek veren Cemal Gelincik’e de teşekkür etti.