İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından “Sektörle Buluşma ve Kariyer” eğitim ve buluşmasında Turizm sektörünün önde gelenleri birikimlerini paylaştı.

İSTE, İş Dünyasıyla Entegrasyon (İDE) programı kapsamında Barbaros Hayrettin Konferans Salonu’nda Antalya ve Hatay’dan katılan turizm işletmeleri yöneticileri ile ilgili öğrencileri “Sektörle Buluşma ve Kariyer” programında bir araya getirdi.

İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İDE Koordinatörü Öğretim Görevlisi Ayhan Varol Bayer; İş Dünyasıyla Entegrasyon programının başarılı bir şekilde uygulanmasının ve talep görmesinin İSTE ve Yüksekokul adına gurur verici olduğunu ifade etti.

Sektörün önde gelen isimleri, İskenderun Akçalı Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Akçalı, Onur Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boyacıoğlu, Anemon İskenderun Otel Satış Yetkilisi Gizem Yüksektepeli, Ramada İskenderun Oteli Operasyon Müdürü Ogün Zidanoğlu, Belek Ela Quality Resort Hotel İnsan Kaynakları Yetkilisi Yeşim Akbalık ve Suzan Kütük, turizmde üniversite düzeyinde eğitimin çok önemli olduğunu ve İSTE’ye desteklerinin tam olduğunu dile getirdiler.

Sektör temsilcileri yaşadıkları tecrübe ve kazanımlarını sırayla söz alarak öğrencilerle paylaştılar. Öğrencilerden gelen soruları açık yüreklilikle cevaplandırdılar.

İSTE Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Alpaslan Ateş, tüm katılımcılara destekleri için teşekkür ederek bu tür buluşmaların eğitim alanında ve bir sonraki hayata atılma adımlarında büyük faydaları olduğunun altını çizdi.