8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü mesajını Hatay’ın Reyhanlı ilçesi sıfır noktasından veren Cumhuriyet Halk Partisi Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel “Türk kadını isterse ülkedeki kötü gidişata dur diyebilecek güçtedir” dedi.

Cumhuriyet Halk Partililerle birlikte Reyhanlı sınırında sıfır noktasında açıklama yapan Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel, 8 Mart kadınlar gününde Mehmetçiğin yanında olmak istediklerini ifade ederek “Vatan bayrak ve gelecek nesiller için canını feda eden şanlı Türk ordusuyla beraber olmak istedik. Kadın kollarımız bizim bugün günümüzü kutlamasın dedi, özgürlük, vatan, bayrak için bedel ödeyen Mehmetçiğin yanında olalım dediler. Ben bu düşüncelerinden dolayı Cumhuriyet Halk Partisi tüm Kadın kollarını kutluyorum. Reyhanlı İlçe teşkilatımıza da bizimle oldukları için teşekkür ederim” diye konuştu.

Sözün bittiği yerde olduklarını vurgulayan CHP’li Yüksel “Türk kadınına tarihi bir göreve ve sorumluluk düşüyor. Türk kadını isterse, Türkiye’deki tüm olumsuzluklara, kötü gidişata, dur diyebilir, o güç ver kadınımızda. Türk kadını aynı Halide Edip Adıvar gibi, Karafatma gibi olmak zorunda. Evlatlarına geleceğe, vatanına sahip çıkan Türk Kadını, Türkiye’deki kötü gidişata da dur diyecektir. Geçmişte vardı, şu an var, gelecekte de var Türk kadını. Türk kadını vatan için, bayrak için, mermisinin üzerine çocuğunun hırkasını örten, mermersini topunu sınıra taşıyan bir Türk kadını… Şu anda da yetiştirdiği evladı, gelecek nesiller, vatanımız, bayrağımız için sınır boyuna cansiperane savaşmak için gönderiyor” şeklinde konuştu.

Tüm Mehmetçik annelerine de seslenen CHP Belen İlçe Başkanı Fevzi Yüksel şunları söyledi: “Biz sembol olarak bugün Türk Mehmetçiğinin yanında olduk. Hiç merak etmesinler, Mehmetçiğe Türk Halkı sahip çıkıyor, sahip çıkmaya devam edecek ve sınırın sıfır noktasından tüm Mehmetçiklerin annelerinin de kadınlar gününü kutluyorum. Hepsine saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun”