İskenderun Ticaret ve Sanayi Odasında düzenlenen etkinlikte  Hatay Şairler ve Yazarlar Derneği  İskenderun Temsilci Eşref Türkeri de şiir kitabı“Şiirlerle Medeniyetler şehri Hatay “ adlı kitabını okurları ile paylaşarak imzaladı.

 

Eşref Türkeri, “Aynı yağmurda ıslanan, aynı sevgiden beslenen, aynı maziye yaslanan, aynı duygularla seslenen şair ve ozan arkadaşlarla bir araya gelmenin onuru ve gururu içerisindeyim. Burada amacımız, şiiri sevdirmek, kültürümüzü, geleneklerimize, töremize sahip çıkmak, özellikle Suriye olaylarından dolayı ticaret ve turizm yönünden fazlasıyla etkilenmiş olan Medeniyetler şehri, hoşgörü diyarı Hatay’ı ve özellikle İskenderun’u ön plana çıkartarak, masumiyetini dile getirmektir” dedi.

 

Ayrıca Yunusların, Mevlanaların, Bektaşilerin, Yesevilerin Havı Bektaşi Velilerin fikirlerinden yola çıkarak birlik, dirlik ve bütünlük içerisinde şuurlu, irfanlı, imanlı bir gençlik yetiştirmek, bu memlekete yeni Mehmet Akifler, Arif Nihat Asyalılar, Ziya Gökalpler ve  Necip Fazıllar kazandırmak gayesinde olduklarını ifade eden Türkeri;”Gecenin düzenlenmesinde katkılarını esirgemeyen yörenin ilk Yayınevi Kitap  Otağına ve bizleri yalnız bırakmayan şiir dostu gönül insanlarına  katılımlarından dolayı teşekkür etti.

 

Türkeri tarafından gecenin düzenlenmesinde emeği geçen ve katkı sunan yörenin ilk Yayınevi Kitap  Otağı sahibi Aşir Alkaç’a plaket takdim ederken, şair ve yazarlara da katılımlarından dolayı teşekkür etti. Onlara  katılım belgesi takdim etti.