TSK’nın Afrin harekatı ve Mehmetçiğin mücadelesi, Anemon otel de yapılan Çelik İş Sendikası İskenderun Şubesi 8. Olağan genel kuruluna damgasını vurdu. TBMM İdari Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar ile Çelik İş Genel Başkanı Yunus Değirmenci konuşmalarında harekat merkezi Hatay’da bulunan Afrin’deki terör odaklarına yönelik devam eden Zeytin dalı harekatı ve ülke üzerinde oynanan oyunlara vurgu yaptılar.  

 

Afrin harekatı ile ilgili hazırlanan klipin izlenmesinin ardından konuşma yapan Çelik İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci ülkenin karanlık odakların, gizli ve alçak planları nedeniyle, kritik bir dönemden geçtiğini belirterek “Cennet vatanımızın, varlığı ve bağımsızlığı, özellikle son yıllarda, büyük saldırılara maruz kalmaktadır. Milletimize diz çöktürmek ve ülkemizin sırtını yere getirmek için, her gün yeni bir senaryo hayata geçirilmekte, akıl almaz oyunlar, bir bir uygulamaya konulmaktadır. Milletimiz, gizli ve hain emelleri yok ettikçe, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların, büyüklüğü ve şiddeti de, her geçen gün daha da artmaktadır” dedi.

 

FETÖ’sü, PKK’sı, PYD’si ve DEAŞ’ı bir olmuş, adeta nöbetleşerek, Türkiye’yi hedef tahtasına koyup, saldırıya geçtiğini ifade eden Genel Başkan Değirmenci “Tüm bu saldırılarla, ümmetin son ve tek kalesi düşürülmek istenmektedir. Önce Fırat Kalkanı ile şimdi de Zeytin Dalı Operasyonuyla, kurulmak istenen terör devletinin önü kesilmektedir. Bu operasyonla, Hatay’a, Kilis’e bomba yağdıran teröristlerin nefesi kesilmeye başlanmıştır. Teröristlerle beraber, karanlık ve kanlı hesaplar yapanlar, bir kez daha, bozguna uğrayacaklar, Allah’ın planından haberi olmayan hainler, bir kez daha elleri boş döneceklerdir. Uyuyan dev, artık uyanmıştır. Türkiye, artık eski Türkiye değildir, karşılarında öyle 3-5 milyar dolarla ekonomik kriz çıkartabilecekleri, 3-5 manşetle hükümet düşürebilecekleri, 3-5 askerle darbe yapabilecekleri, 3-5 çeteyle boyun eğdirebilecekleri, 3-5 teröristle ürkütebilecekleri,  bir Türkiye yoktur. Türkiye’yi şamar oğlanı yapabileceklerini zannedenlere, artık okkalı bir Osmanlı tokadıyla cevap verilmektedir. Bugünkü verilen bu mücadele, ülkemizin adeta İkinci Kurtuluş Savaşı’dır. Kurtuluş Savaşı yıllarında, vatan savunmasına giden yiğitler için yazılan, “Hey 15’li, 15’li” türküsündeki yiğitler, bugün yeniden ortaya çıkmıştır” diye konuştu.

 

AMANOSLARDAKİ HAİNLER KAÇMAYA ÇALIŞIYOR

T.B.M.M İdari Amiri AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, İl sınırlarında zeytin dalı harekâtıyla Kuzey Suriye’de çok ciddi mücadeleler verildiğine dikkat çekerek “Çok şükür artık çeteler, mafyalar, banka hortumcuları kalmadı. Hain emelleri olan teröristlerin, ülkemiz üzerinde oynan planların en sonuncusu Suriye’de oluşturdukları terör örgütleriyle üzerimize gelme projeleriydi. Allah’ın izniyle kahraman Mehmetçiğimiz onları tek tek temizliyor. Onlardan birteki kalmayana kadar, sonuna kadar gerekirse Fırat’ın doğusunda da mücadele ederek, kökünü temizleyeceğiz. Amanoslarda bulunan hainler buralarda tutunamayıp öbür tarafa canlarını atmaya çalışıyorlar. Sizlerin de bildiği gibi B planlarında da İskenderun’dan Akdeniz’e inme planları var. Bunların hepsinin farkındayız. Şuanda o alçaklara, arkalarındaki emperyalist güçlere en ağır darbeyi Mehmetçiğimiz vuruyor. Bu aziz milletin karşısına hiçbir terör örgütü ve arkasındaki güçler çıkmaya cesaret edemeyecek” şeklinde konuştu.