Hatay Büyükşehir Belediyesi spor kompleksinde 2019 Hatay okul sporları Yüzme İl Birinciliği müsabakaları yapıldı. Hatay’ın ilçelerinden 8 Orta okulunun yüzücülerinin katıldığı müsabakalar üç gün sürdü. Yüze yakın sporcunun yarıştığı müsabakalar sonrasında Özel İKEM Ortaokulu hem kızlarda hem de erkeklerde Hatay şampiyonu oldu.

Bu kazanılan şampiyonlukla onuncu kez üst üste şampiyonluğu kazandıklarını söyleyen Özel İKEM Kolejinin Beden Eğitimi Öğretmeni ve Yüzme Antrenörü Murat Kaptanoğlu, "Bu başarının tesadüf değil. Sporcu öğrencilerimiz disiplinli, planlı bir çalışma süreci sonrasında bu yarışlarda derece yaptılar. Bu yılda okul sporları yüzme müsabakalarında ilkokul ve ortaokul kategorilerinde kızlarda ve erkeklerde başarılı sonuçlarla kupayı İskenderun’a kazandırdık. 10 yılda üst üste şampiyonluk yaşayarak kırılması güç bir rekora imza attık ”dedi.

Kaptanoğlu, Hatay Şampiyonu olan yüzme takımlarının 17-19 Mayıs 2019 tarihleri arasında Mersin'de yapılacak olan okul sporları Yüzme Türkiye Şampiyonasında Hatay’ı temsil edeceğini söyledi.

Özel İKEM Koleji kurucularından Levent Hakkı Yılmaz, kazanılan başarıdan dolayı mutlu olduklarını öğrencilerin sportif alanlardaki başarılarına destek olarak bu konuda da kendilerini geliştirmelerini sağlamaya çalıştıklarını belirtti.