27 - 29 Temmuz 2018  tarihleri arasında Edirne Olimpik Yüzme Havuz’unda gerçekleştirilen ve 26 takımın katıldığı federasyon kupasında, birçok şampiyonada derece elde eden Hatay Büyükşehir Belediyesi Su Topu Takımı, erkekler B kategorisinde grubunu birinci olarak tamamlayarak, Türkiye şampiyonu olmaya hak kazandı. Aldığı Kupayla Hatay’a büyük guru kazandıran Su Topu Takımı, spora, kendilerine her türlü desteği sağladığı için HBB Başkanı Savaş’ı ziyaret ederek teşekkür etti.

 

Başkan savaş ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Hatay’ı bir spor kenti yapmak için çalıştıklarını, gençlerin spor’a yönelmelerinden ve gösterdikleri başarılardan dolayı Hatay’ın gurur olduklarını dile getirdi.Başkan Savaş;  “HBB Su Topu Takımı’na ve teknik heyetine kazandıkları Türkiye şampiyonluğu için tebrik ediyorum.HBB olarak sporun ve sporcunun yanında olmaya devam edeceğiz”dedi.

 

HBB Su Topu Takım Antrenörlerinden Ömer Hattapoğlu ve  Mustafa Savaş  kazandıkları başarıdan dolayı duydukları gururu dile getirdi. Çalışmalarının karşılığını büyük bir başarı ile aldıklarını ifade eden Antrenör Savaş, tüm takımı ve teknik ekibi tebrik etti. Desteklerini esirgemeyen HBB Başkan’ı Savaş’a ve Hatay Spor Kulübü Başkanı Mehmet Maden’ e teşekkür etti.