İskenderun Belediye Meclisinin Temmuz ayı oturumunda gündem dışı söz olan CHP’li Hüseyin Tintaş, turuncu-mavili İskenderunspor inişli-çıkışlı mücadelesiyle heyecan kattığını ifade ederek “Son yıllarda bunu üzüntüyle karşılıyor bütün spor camiası. Neler yapabiliriz, bir şehrin gelişmesinde tanınmasında en önemli unsur, spordur. Tabi bu şehirler için değil ülkeler için de böyle…” dedi.

 

Şuan İskenderunspor veya diğer takımlara destek amacıyla şu anda Beş Temmuz stadının futbol oynanabilecek hale getirilmesi konusunda düzenleme yapıldığını hatırlatan CHP’li Tintaş “Onun için bir kere teşekkür ediyoruz. insanların daha rahat bir şekilde BAL’da maç seyretmelerini sağlayacağız. Burada bir kombine bilet olacak zannedersem, burayla ilgili ilk kıvılcım mecliste yakmak istiyoruz. Bunun için de ben ilk kombine biletini almaya talibim, alıyorum. İmanı olan diğer meclis üyesi arkadaşlardan da destek bekliyoruz bu takım için. Ayrıca Hatay’ın ilk beş yüze giren sanayici iş adamlarından para desteği beklemiyoruz, sadece bu takıma sponsor olarak futbolcu kazandırmalarını, bununla bu takımın kendi daha iyi bir şekilde temsil edilmesini sağlayacağına inanıyorum” diye konuştu.

 

BAL (Bölgesel Amatör Ligi)’nin zor olduğunu, buradan çıkmanın da güçlüğüne işaret eden CHP’li Tintaş 3. Lige çıktığı zaman bu takımın iddiadan ve diğer futbol federasyonundan gelirleri olacağından, biraz daha rahatlayacağını da vurguladı.   

 

İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil de, İskenderunsporun bu kent için çok önemli olduğunu, geçen dönem el attıklarını belirterek “Bütün meclisin de desteğiyle Allaha çok şükür BAL’a çıkıldı. Stat daha önce on yıllığına başka bir kulübe kiralanmıştı. On yıl içinde derbeder olmuş! Ne soyunma odası kalmış, ne suyu, ne ışıklandırması, ne tuvaleti, ne hakem salonu! Ona da sağ olsun el attık. Biraz toparlamaya çalışıyoruz. BAL çok bir lig, bu çocukların yatakhanesi, yemesi gibi bunlarla uğraşıyoruz. Bunların şehirlerarası intikali, deplasmanlar için bir otobüs kiralamak istiyoruz. Bunları motive eder, İskenderun halkını da cesaretlendirirsek, inşallah 3. Lige çıkarız. Üçüncü ligden sonra çok problem kalmıyor, spor toto, iddiadan gelirler var. Bir miktar biz de İskenderun belediyesi olarak arkasında dururuz. Ama kombine bilet çok önemli, bin lira, bir yıl boyunca takıma destek veriyorsun ve siz gitmeseniz de başka arkadaşlar gidebilir. Kombine bilet alımı konusunda destek verilirse inşallah karınca kaderince İskenderun halkı da takımına sahiplenmiş olur” şeklinde konuştu.