Girişimci Gökhan Kıvrak tarafından İskenderun’da kurulan ve 2018-2019 eğitim dönemi eğitim hizmeti verecek olan Hatay’ın ilk Meslek edindirme koleji TEKNOKENT’de öğrenci hem meslek sahibi olacak hem de üniversiteye hazırlanacak.

 

İskenderun TEKNOKENT Koleji kurucusu eğitimci girişimci Gökhan Kıvrak okullarında, öğrencilerden 4 yıl, boyunca okul, ücreti alınmayacağını, eğitim ücretinin tamamını devlet karşılayacağını belirterek “2018-2019 eğitim öğretim dönemine tüm hızıyla hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. E91 Karayolu üzeri 12 Eylül Caddesi (Alp Ateş Gübre yanı, Araç TUVTÜRK karşısı) İskenderun adresinde hizmet verecek kolejimizin inşa çalışmaları sonuçlanmak üzereyiz. Birçok veli ve öğrenci bu dönem eğitime başlayacak kolej binamızı yerinde görüp inceleme gezisi yapması, bizden bilgiler alması bizleri sevindiriyor” diye konuştu.

  

Hatay’ın İskenderun ilçesinde eğitim hayatına yeni eğitim döneminde başlayacak olan TEKNOKENT Koleji’nin Kurucusu Gökhan Kıvrak, 6 bin metrekarelik alan üzerinde 5 bin metrekaresi kapalı alana sahip okullarında 30 derslik, Laboratuvar ve atölyeler bulunduğunu söyledi.

 

Bu yıl sadece 9 ve 10’uncu sınıf öğrencilerin eğitim görebileceklerini ifade eden Gökhan Kıvrak “Okula kayıt yaptıran ve kabul edilen öğrencilerin eğitim ücreti; yemek, servis, kıyafet dışında yüzde 100 devlet tarafından karşılanacak” dedi.

 

Gökhan Kıvrak Teknokent Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi’nde, Endüstriyel Tasarım ve Endüstriyel Otomasyon Programları ile Endüstri 4.0 Sanayi Devriminin gereksinimleri dikkate alınarak tasarlanıp ve hazırlanan Teknoloji ve inovasyon temelli bir eğitim ve öğretim programlarının uygulanacağını kaydetti.

 

Kıvrak, Teknokent Koleji Liselerinin bilgisayar bilimleri öğretim programı, yazılım, robot, sanal gerçeklik, tasarım laboratuvarı gibi alanları tüm öğrencilerinin kullanımına sunulacağını da sözlerine ekleyerek “Teknokent Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi Uluslararası ölçekte de program uygulayabilecek bir okul modelidir. Temel hedef Mühendislik Fakültelerine donanımlı ve şahsiyetli öğrenci yeniştirmektir. Bu konseptin Doğu Akdeniz’de köklü sanayi kuruluşlarının kümelendiği Hatay’ın İskenderun ilçesinde olması gerektiğine inandık. Büyük harcamalar yapılıyor. Şimdiden firmalar istihdam için bizimle irtibat kurmaya başladılar. Mezun olan öğrenciler rahatlıkla iş sahibi olabilecek, aynı zamanda öğrencilerimizi üniversite sınavlarına da hazırlayacağız…” şeklinde konuştu.