Törende konuşan İskenderun Uğur Okulları Kurucusu Atila Karakayalı 51 yıldır eğitim öğretim hayatına devam eden Uğur Okulları’nın öğrencileriyle, öğretmenleriyle ve velileriyle bu özel güne tanıklık ettiklerini söyledi.

 

2018–2019 Eğitim Öğretim yılında 83 öğrenciyi mezun ettiklerini belirten Karaayalı “Bugün burada 51’inci yıl mezunlarımızı vermenin haklı gururunu yaşıyoruz. Değerli öğrencilerimiz, kıymetli öğretmenlerimiz ve tabi ki sevgili velilerimiz de bizimle aynı duyguları paylaşıyorlar” dedi.

 

Mezun öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Kurucu Atila Karakayalı “Sizlerin sürekli okuyan, kendini yenileyen, ezberden ve ezbercilikten uzak bireyler olarak yetişmenize her zaman önem verdik. Eğitim hayatlarınızın bundan sonraki döneminde de aynı ilkeler ile yollarına devam edeceğinize inancımız sonsuz. Mutlu ve huzurlu geleceğin temelleri sizin sayenizde var olacak. Bugün liseyi bitirdiniz, yarın üniversiteyi bitireceksiniz, iş dünyasına başlayacaksınız. Yolunuz açık olsun. Bu yola varırken sizin önünüze çıkanlar olabilir. Size ‘gittiğiniz yol doğru değil, doğru yol budur’ diyebilirler. Sizin onlara tek bir cevabınız olsun; ‘benim yolum da belli, hedefim de belli, o yolda başarıyla ilerleyeceğinize, vatan ve milletinize faydalı birey olacağınıza, bayrağı sizden sonraki nesillere aynı fikir, kararlılık ve başarıyla teslim edeceğinize söz vereceğiniz Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur’ olsun” diye konuştu.

 

Uğurlu öğrenciler arasında bayrak ve flama teslim töreni gerçekleştiği törenin sonunda okul yönetici ve öğretmenlerinden diplomalarını alan öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyetlerini büyük bir coşkuyla kutladılar.

 

Uğur Okulları’nın düzenlediği öğrencilerin, velilerin, öğretmenler, okul Kurucu ve yöneticilerinin katıldığı mezuniyet yemeği devam etti, konuklar birlikte keyifle unutulmaz vakit geçirdiler.