Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından İstanbul Kongre Merkezinde, Enflasyonla Topyekûn Mücadele Programını açıklandığını, bu açıklama ile ekonomide rahatlama beklendiğinin altını çizen Başkan Vurucu, dış güçlerin ülkemiz ekonomisi üzerinde oynadığı hain planların etkisini yitirdiğini, Bakan Albayraktar’ın “Enflasyonla Topyekün Mücadele Planı”ile %10 indirim kampanyası başladığını söyledi. Vatandaş ve esnaflardan plana uymayan işletmeleri kendilerine bildirmeleri konusunda çağrıda bulundu.

 

Başkan Vurucu; “Kampanyaya katılan firmalarımız belirlenen logo ile birlikte asgari %10 indirim uygulayacak. Et ve Süt Kurumu, Toprak Mahsulleri Ofisi, Çaykur ve Market zincirleri de 2 ay süre ile bu indirimi uygulayacak firmalar arasında. Ayrıca bankalarda kredi faizlerinde %10 indirim yapacaklar. İşletmelerimize destek verilerek işçi çıkarmalarının önüne geçilecek, Hal yasası değişecek ve fiyat takibi ürün gözetim sistemiyle takip edilerek komisyonculuk kaldırılacak, yıl sonuna kadar elektrik ve doğal gaza zam yapılmayacaktır”dedi.

 

Enflasyonla Topyekün Mücadele Proğram’ının tüm ülkede rahatlama sağlayacağından emin olduklarını kaydeden Başkan Vurucu, vatandaşlardan logosuz gördükleri ürünleri veya normalin üstünde fiyat artışlarını kendilerine bildirmelerini, her daim devletin yanında olmamız  gerektiğini ifade etti.Başkan Vurucu; “Bizlerde üstümüze düşeni yapacak ve her daim devletimizin yanında olacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın da üstüne basa basa söylediği gibi, ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz ve ekonomi tetikçilerine teslim olmayacağız”şeklinde konuştu.