Genel Koordinatörü Prof. Dr Bülent Tekinsoy, Özel İskenderun Gelişim Hastanesi’nde, 12 yılda çok önemli mesafeler kat ettiklerini belirterek tıbbi açıdan çok yetkin hekimlerle, birçok ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Sağlık Turizmi panelinde konuşan Özel İskenderun Gelişim Hastanesi Genel Koordinatörü Prof. Dr. Bülent Tekinsoy, hastanelerinde Medikal onkoloji gibi, Kroner, Kalp ve Damar cerrahi gibi bir çok yeni girişimleri üst düzeyde gerçekleştirdiklerini belirterek “206 yataklı genel hastanemizde 618 insan hizmet veriyor. Bölgeye, ülkesine ve dünyaya hizmet vermeye çalışıyor. Senede 8 bin ameliyattan yaklaşık 225 bin poliklinikten bahsediyorum. Çok ciddi bir sağlık merkeziyiz. Yaklaşık on beş bin yatılı hasta ile karşılaşıyoruz” dedi.

 

Özellikle yoğun bakımların kuvvetli olduğu ki, hastanelerin en zor ve riskli bölümlerinde en az 110 yatakla hizmet vermeye çalıştıklarını vurgulayan Genel Koordinatör Prof. Dr. Bülent Tekinsoy “Bu bizim sadece başlangıcımız. Onkoloji, Kalp ve Damar Cerrahisi ve Obezite Cerrahisi gibi özellikli birimlerimizle, uluslararası hizmet verebilmenin gayretindeyiz. Bu anlamda, yeni dönemle birlikte, birçok değişiklik ve yenilik planlıyoruz. Sağlık turizmindeki çalışmalarımıza ışık tutacak konuşmacılarımıza, bizi onurlandırdıkları için teşekkür ediyoruz. Ayrıca Sağlık Turizmi konusunda desteklerini esirgemeyen Yönetim Kurulu Başkanımız Metin Yıldız’a teşekkür ediyoruz” diye konuştu.