Edinilen bilgiye göre, kaza MMK önünde sabah saatlerinde meydana geldi. Ankara’dan İskenderun’a gelmekte olan içinde çok sayıda yolcunun bulunduğu yolcu otobüsü ana yola birden çıkan hurda yüklü TIR'a çarpıştı. Kazada çarpmanın etkisiyle hurda yüklü TIR’ın dorsesi devrildi, yolcuların panik yaşadığı otobüs içerisinde yaklaşık 10 kişi yaralandı. hurdalar uluslararası yola saçıldı. Çevreden vatandaşlar kazazedelere yardıma koştu.

 

Bu arada haber verilmesi üzerine çok sayıda ambulans, polis ve İtfaiye ekipleri kaza yerine sevk edildi ve 112 sağlık ekipleri yaralı yolculara ilk müdahaleyi yaptı.

 

Hurda yüklü TIR’ın birden otobüsün önüne kırması neticesinde kazanın meydana geldiğini ifade eden yolcular, TIR sürücüsüne saldırmaya kalkıştı. Çevrede bulunanların araya girmesiyle şoför kaza yerinden uzaklaştırıldı,  otobüsün içerisinde bulunanlar da sakinleştirilmeye çalışıldı.

 

Uluslararası E91 Karayolu kazası nedeniyle bir süre trafik akışında sıkıntı ve aksaklık yaşandı. Yaralılar hastanelere taşındı ve tedavi altına alındı. Yolcu otobüsü ile hurda yüklü TIR'ın çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasıyla ilgili tahkikat başlatıldı.