İskenderun Tren garına çıkış yapan araçlardan düşen 3-4 torba içerisindeki beyaz madde E91 Karayolu üzerinde petrol istasyonunun önünde yola düştü ve içerisindekiler etrafa savruldu. Araç trafiğinin yoğunluğuyla ortalık toz duman olması üzerine çevredeki vatandaşlar, içeriğinin ne olduğunu bilmedikleri beyaz maddeyle ilgili tedirgin oldular.

 

Petrol istasyonu ve bölgede bulunan vatandaşlar durumu öğrenmek için yetkililere haber verdi. Bölgeye gelen İskenderun Belediyesi Zabıta Ekipleri ile Büyükşehir İtfaiye ekipleri maddenin ne olduğunu taşımacılığı yapan firmadan öğrendi.

 

İtfaiye ekipleri beyaz toz ile kaplanan asfaltı temizlemek istedi ancak dökülen maddenin su ile temas etmemesi gerektiği aktarıldı. Bunun üzerine belediye ekipleri çalışmalarını yaparken vatandaş ise yetkililerden bir bilgi almadan panik ve merak içerisinde tozlu bölgeleri su ile temizlemeye çalıştı

 

Tren garından çıktıktan sonra araçların arkasından yere çuvalların düştüğünü dile getiren çevredeki vatandaş, her yerin bir anda beyaz toza döndüğünü, araçlar için ne denli bir ihtiva ettiğini bilmediklerini, ancak tedirgin olduklarını söylediler.

 

Çevredeki insanlar kendi tedbirlerini almaya çalışırken, daha sonra itfaiye ekipleriyle bölgeye giden yetkililerin gözetiminde yolun temizliğinin yapıldığı bildirildi. Maddenin ne ihtiva ettiği konusunda henüz bir bilgi öğrenilemedi.